Spotify padło ofiarą ataku, aplikacja może poprosić o ponowne logowanie bądź aktualizację

Strona główna Aktualności

O autorze

Spotify poinformowało właśnie na swoim blogu o włamaniu. Sprawa wygląda niegroźnie, gdyż firma zapewnia, że tylko jedno konto było celem ataku i już zostały podjęte środki, które mają zapobiec wykorzystaniu tej samej luki do uzyskania dostępu do kolejnych kont. Włamywaczom udało się tą drogą uzyskać dostęp do systemu i wewnętrznych danych, ale nie były to hasła ani dane dotyczące rozliczeń. Nie wygląda też na to, żeby użytkownicy byli w jakikolwiek sposób zagrożeni.

W związku z tym niektórzy użytkownicy słuchający muzyki na swoich urządzeniach w ciągu najbliższych dni mogą oczekiwać, że aplikacja ponownie poprosi o podania danych logowania. Osoby korzystające ze starszej wersji aplikacji dla Androida mogą spodziewać się przymusowej aktualizacji (aplikacja nie pozwoli na logowanie przed pobraniem nowej wersji). Na razie firma nie uważa, aby podobne kroki były potrzebne na innych platformach, na które dostępne są jej aplikacje mobilne.

Osoby, które zaktualizują aplikację, czeka niestety nieprzyjemna czynność ponownego pobierania list odtwarzania na telefon czy tablet, za co Spotify przeprasza.

Przy okazji firma przypomina użytkownikom Androida, że najlepiej nie pobierać aplikacji z niesprawdzonych źródeł i poleca skorzystanie z oficjalnego sklepu Google'a, platformy firmy Amazon bądź m.spotify.com.

© dobreprogramy

Komentarze