r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Spotify z nowym interfejsem na Androidzie – konieczność, lub nowy trend

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

W przypadku każdego z mobilnych systemów operacyjnych użytkownicy posiadają wiele przyzwyczajeń, jeśli chodzi o ich obsługę i interfejs. Stałym elementem aplikacji na Androida stało się menu wywoływane gestem przeciągnięcia z prawej strony ekranu na lewą, bądź przez pacnięcie w przycisk z trzema liniami, widoczny z reguły w lewym górnym rogu ekranu. Być może wkrótce przestanie być to standardem – inne opcje zaczęło testować między innymi Spotify.

Nie ma wątpliwości, że Spotify czekają w najbliższym czasie zmiany. Pierwszą tego oznaką była opisywana przez nas decyzja o sprzedaży danych użytkowników zewnętrznym reklamodawcom. Jak donosi 9to5google.com, nowości nadejdą wkrótce także w samej aplikacji – gruntownie przebudowane zostaną elementy interfejsu służące nawigacji.

Nowość dostępna jest już w wersji beta i za kilka tygodni możemy jej oczekiwać w wersji stabilnej. Już na pierwszy rzut oka nietrudno o skojarzenia – aplikacja mocno upodobniła się do wersji na iOS-a. Wszystko to za sprawą dolnego panelu, gdzie umieszczone zostały przyciski służące kolejno przejściu do strony głównej, przeglądaniu biblioteki, przeszukiwaniu jej, uruchomieniu radiostacji oraz przeglądowi kolekcji użytkownika.

r   e   k   l   a   m   a

Rzeczywiście dotychczasowa nawigacja po tych elementach była w Spotify niewygodna – oprócz wyświetlenia wspomnianego bocznego menu, konieczne było niekiedy przejrzenie kolejnych dwóch ekranów, by przejść do widoku, który odtąd w wersji beta można wywołać za pomocą jednego pacnięcia. Ale wykorzystanie dolnego panelu w aplikacjach wcale nie musi być domeną jedynie Spotify, a raczej stanowić nową modę.

Z takim samym rozwiązaniem mamy bowiem do czynienia w przypadku nowej aplikacji Messengera przeznaczonej na mobilnego Windowsa 10. Wynika to przede wszystkim z faktu, że stanowi on zapewne port z iOS-a, niemniej takie rozwiązanie jest całkiem wygodne, podobnie jak ma to miejsce w przypadku układu testowanego przez Spotify. Niewykluczone więc, że Google będzie musiało pochylić czoło przed koncepcją dolnego panelu wykorzystywaną w systemach Apple, a użytkowników Androida czeka zmiana przyzwyczajeń.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.