Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

NK - czy aby na pewno miejscem spotkań?

Użytkownicy korzystający z portalu nasza-klasa.pl począwszy od 22.VI.2010 zostali poinformowani, że zmienia on nazwę na "nk". Dowiedzieli się również, że z tego powodu został utworzony nowy krótszy adres internetowy nk.pl. (Jakby nie było, domena ta przekierowała na pierwotny portal już chyba od ponad roku.)

Jednak nie to wzbudziło kontrowersje wśród użytkowników, a fakt iż trzeba wyrazić zgodę, na wszystko co się tylko umieści w tym serwisie, łącznie ze zdjęciem głównym. Czyżby to było pewnego rodzaju zabezpieczenie przed kolejnymi pozwami ... Cena jaką konsumenci muszą ponieść za "interesujące gry i mechanizmy pozwalające łączyć się w grupy!" chyba jest jednak zbyt wygórowana. Oczywiście portal zostawił sobie furtkę. Użytkownicy, którzy nie zaakceptowali nowego regulaminu, są "straszeni" usunięciem konta po upływie 30 dni.

reklama

Czy aby na pewno portal NK to miejsce spotkań? Czy może jednak NK to już klon fotka.pl? Na początku swojej działalności, portal ten za główny cel stawiał sobie umożliwienie użytkownikom odnalezienie się po latach. Wraz ze zmianą nazwy, zatracił on swoja pierwotna funkcję. Duże zaplecze w postaci bazy danych osobowych, stał się ciekawym kąskiem dla firm, które chcą zareklamować towar.

Na uwagę zasługuje jeszcze jeden zapis w regulaminie NK, Art.3 - Techniczne warunki korzystania z serwisu, pkt. 5 brzmi:

Użytkownik jest świadomy, że korzystanie z oprogramowania typu Adblock Plus lub Flashblock może spowodować nieprawidłowe funkcjonowanie Serwisu lub może całkowicie uniemożliwić korzystanie z niego. 

Jak uważacie, czy portal rozpocznie krucjatę przeciwko tym dodatkom? Śledzik po licznych protestach pozostał, więc jest jakaś na to "szansa" ;)

 

reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze