Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Wakacyjne łamanie głowy - ColorCode & Qt-Pairs

Wakacje ruszyły pełną parą. Młodsi użytkownicy pewnie się cieszą z wolnego, a starsi czekają tylko na odpowiedni moment by wybrać się na upragniony urlop ;) Dla Was wszystkich w trosce o Waszą (i Moją) pamięć, chciałbym przedstawić dwie gry logiczne.

ColorCode to pozycja bazująca na popularnej niegdyś grze planszowej Mastermind. Polega ona na odgadnięciu ukrytego kodu. Jak podaje Wikipedia została ona "wynaleziona w 1970 roku przez Mordechaja Meirowitza, izraelskiego naczelnika poczty i eksperta w dziedzinie telekomunikacji. Od wczesnych lat sześćdziesiątych jej papierowa wersja znana (była) za granicą jako Byki i krowy, a w Polsce jako numerki lub cyferki."

Szczegółowe zasady gry opublikowane są na polskiej Wikipedii.

Grę można pobrać dla systemu Windows, Linux i MacOS X ze strony twórcy ColorCode.

Drugą grę jaką chcę zaprezentować, to Qt-Pairs. Pewnie nie raz graliście w podobną tego typu grę. Polega ona na znalezieniu dwóch takich samych obrazków. Mimo, że nie jest ona jakaś wyszukana (nie można zwiększyć trudności) to i tak ją polecam. Po pierwszej grze, przypomina mi ona Sapera, a to ze względu na zapis czasu, w jakim się rozwiązało zadanie.

Gra dostępna jest dla Windowsa i Linuxa, a pobrać ją można ze strony http://drandrew.rfpro.ru/

........................................................................
....................................................
....................................
......................
............

Zobacz również: Linux Mint przechodzi na Debiana? 

Komentarze

0 nowych
tomimaki   6 #1 30.06.2010 22:57

Który plik w archiwum tar.gz odpowiada za uruchomienie Qt-Pairs?

tomimaki   6 #2 30.06.2010 23:05

Użyłem plik bin i działa. No szkoda, że nie można zwiększyć trudności w Qt-Pairs.

Spox5   5 #3 30.06.2010 23:15

No niestety nie można. Ale póki się wzrok nie przyzwyczai do tych aktualnych obrazków (moim zdaniem podobne są) to poziom wcale nie jest taki niski :] Choć wiadomo im większe pole to więcej obrazków, czyli więcej zabawy.