reklama

Sprawdź, czy Twój router jest zgodny z Vistą

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft udostępnił proste, dostępne bezpośrednio z Internetu narzędzie, które z komputera klienckiego wykonuje kilka testów połączeniowych do posiadanego w sieci routera - Internet Connectivity Evaluation Tool. Celem tych testów jest sprawdzenie, jakie funkcje obsługuje dane urządzenie, a co za tym idzie - czy będąc za routerem uda się skorzystać ze wszystkich zaawansowanych funkcji sieciowych dostępnych w systemie Windows Vista.

Narzędzie przeprowadza on-line takie testy jak weryfikacja typu usługi translacji adresów (NAT), test utraconych pakietów, wydajności TCP, zdolności do utrzymania dużej liczby sesji oraz nawiązania połączeń uPnP. Całość trwa maksymalnie kilka minut, a wyniki podawane są od razu - na życzenie także w wersji szczegółowej.

Narzędzie przeznaczone jest do użytku w domu i w stosunku do routerów sprzętowych - w sieciach firmowych może nie działać prawidłowo. Aby rozpocząć test, należy przejść na stronę główną narzędzia. Tam też więcej informacji na temat wykonywanych testów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić