r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sprawdź menu od Microsoftu i korzystaj z Office 365… na Macu

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Microsoft Garage udostępnił swój pierwszy program dla systemu macOS – MyWorkspace. To podręczne menu, które w założeniach ma ułatwić korzystanie z pakietu Office 365 i dysku OneDrive na Macach. Małe menu pokazuje nadchodzące wydarzenia z kalendarza i zapisane w OneDrive dokumenty, które można otworzyć w przeglądarce.

Aplikacja zagnieżdża się na belce systemowej. Po pierwszym uruchomieniu należy zalogować się na służbowe lub prywatne konto Microsoft, by pobrać informacje osobiste.

r   e   k   l   a   m   a

Podręczne menu MyWorkspace pokaże listę plików dostępnych na OneDrive i nadchodzące terminy z kalendarza, jeśli jakieś wydarzenia zostały zapisane w Outlooku. Dowolny plik można „przypiąć”, by był zawsze widoczny tuż pod wydarzeniami, albo udostępnić, kopiując do niego odnośnik. Ponadto można skorzystać ze skrótów do aplikacji i uruchomić Office 365 w domyślnej przeglądarce, także z otwartym wybranym plikiem. W ustawieniach można wybrać liczbę widocznych wydarzeń, znaków i przypiętych dokumentów.

Aplikacja powstała, ponieważ kanadyjski Microsoft Garage dostał nowe wyzwanie – zwiększyć wartość Office'a w oczach osoby korzystającej z niego na co dzień na Macu. Kanadyjczycy zrobili to, co najważniejsze, a więc porozmawiali z odbiorcami swojej aplikacji – wiecznie zabieganymi i nie zawsze uporządkowanymi użytkownikami Office'a. Przede wszystkim potrzebują oni łatwego widoku planu na dany dzień i możliwości śledzenia udostępnianych plików. Tak przez kilka miesięcy powstawał MyWorkspace, choć pewnie lepiej by było, gdyby Microsoft dopracował swój pakiet na komputery z jabłkiem, zamiast inwestować w takie dodatki.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.