Sprawdź menu od Microsoftu i korzystaj z Office 365… na Macu

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Microsoft Garage udostępnił swój pierwszy program dla systemu macOS – MyWorkspace. To podręczne menu, które w założeniach ma ułatwić korzystanie z pakietu Office 365 i dysku OneDrive na Macach. Małe menu pokazuje nadchodzące wydarzenia z kalendarza i zapisane w OneDrive dokumenty, które można otworzyć w przeglądarce.

Aplikacja zagnieżdża się na belce systemowej. Po pierwszym uruchomieniu należy zalogować się na służbowe lub prywatne konto Microsoft, by pobrać informacje osobiste.

Podręczne menu MyWorkspace pokaże listę plików dostępnych na OneDrive i nadchodzące terminy z kalendarza, jeśli jakieś wydarzenia zostały zapisane w Outlooku. Dowolny plik można „przypiąć”, by był zawsze widoczny tuż pod wydarzeniami, albo udostępnić, kopiując do niego odnośnik. Ponadto można skorzystać ze skrótów do aplikacji i uruchomić Office 365 w domyślnej przeglądarce, także z otwartym wybranym plikiem. W ustawieniach można wybrać liczbę widocznych wydarzeń, znaków i przypiętych dokumentów.

Aplikacja powstała, ponieważ kanadyjski Microsoft Garage dostał nowe wyzwanie – zwiększyć wartość Office'a w oczach osoby korzystającej z niego na co dzień na Macu. Kanadyjczycy zrobili to, co najważniejsze, a więc porozmawiali z odbiorcami swojej aplikacji – wiecznie zabieganymi i nie zawsze uporządkowanymi użytkownikami Office'a. Przede wszystkim potrzebują oni łatwego widoku planu na dany dzień i możliwości śledzenia udostępnianych plików. Tak przez kilka miesięcy powstawał MyWorkspace, choć pewnie lepiej by było, gdyby Microsoft dopracował swój pakiet na komputery z jabłkiem, zamiast inwestować w takie dodatki.

© dobreprogramy