r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sprawdź pocztę... nogą?

Strona główna Aktualności

Podczas konferencji TechFest - zamkniętego jedynie dla pracowników Microsoft i wybranych osób corocznego forum innowacyjnych technologii - zaprezentowano niezwykłe jak dotąd rozwiązanie w zakresie rozszerzenia interfejsu użytkownika. Nowa technologia, będąca oczywiście póki co w fazie prototypu, nosi nazwę Step User Interface i udostępnia użytkownikom możliwość sterowania komputerem nie tylko za pomocą rąk, ale także nóg.

Step UI to wymyślona przez Briana Meyersa, A.J. Brusha, Stevena Druckera i Marca Smitha (zespół Microsoft Research) płyta z przyciskami umieszczana na podłodze, za pośrednictwem której można np. dowolnie przewijać, otwierać, zamykać, usuwać i flagować wiadomości w Outlooku, czy też przeglądać i sortować zdjęcia. Narzędzie ma być szczególnie docenione przez mobilnych pracowników otrzymujących dużą ilość poczty - będą oni mogli wtedy pracować także na stojąco. Zmniejsza się w ten sposób stres i zmęczenie ciągłym siedzeniem za biurkiem, a i w trakcie siedzenia pozwala na wykorzystanie mięśni dolnej części ciała. Projekt z pewnością spodoba się także osobom niepełnosprawnym, którzy nie potrafią obsługiwać standardowej klawiatury i myszki.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.