Sprawdź, zanim zapłacisz

Strona główna Aktualności

O autorze

Poczta Polska wprowadziła nową usługę, pozwalającą na sprawdzenie zawartości paczki za pobraniem jeszcze przed zapłaceniem należności. Ma to ustrzec przed oszustami - informuje portal Gazeta.pl.

Problem nierzetelnych sprzedawców wysyłających klientom towar nie zawsze zgodny z zamówieniem staje się coraz powszechniejszy. Klienci największego portalu aukcyjnego Allegro.pl często zgłaszają skargi na kontrahentów, którzy zamiast zamówionego towaru wysyłają im śmieci, cegły, czy kulki od łożyska. Do tej pory, jeśli paczka była przesyłana Pocztą Polską za zaliczeniem, odbiorca nie miał możliwości sprawdzenia jej zawartości przed opłaceniem przesyłki.

Teraz, jeśli wysyłający wyraźnie zaznaczy na paczce, że zgadza się na jej sprawdzenie, wypełni formularz specyfikujący zawartość i uiści dodatkową opłatę w wysokości 5 zł, o odbiorca będzie mógł ją sprawdzić. Niestety, odbioru będzie można dokonać tylko na poczcie, jeśli odmówimy przyjęcia sprawdzonej paczki, zostanie spisany protokół, a paczka odesłana do nadawcy na jego koszt. Jeśli jednak odrzucimy paczkę bez sprawdzania zawartości, będziemy musieli zapłacić za jej odesłanie.

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Można sprawdzić co jest w paczce przed otwarciem opublikowanym na łamach portalu Gazeta.pl.

© dobreprogramy
s