reklama

SpringPad, nowa alternatywa dla notatek Evernote

Strona główna Aktualności

O autorze

SpringPad, alternatywa dla programu do synchronizacji notatek Evernote, dostępny jest również jako dodatek dla Chrome i aplikacja dla Androida.

Aplikacja SpringPad to wieloplatformowa usługa umożliwiająca zapisywanie, przechowywanie i dzielenie się notatkami online. Możemy zapisywać nie tylko tekst, ale również ciekawe strony WWW, zdjęcia i grafiki. Co więcej, aplikacja umożliwia łatwy dostęp do materiałów udostępnianych przez znajomych. Notatki możemy katalogować w grupy, dodawać tagi, a także wyszukiwać. Można również zapisywać kanały RSS i dodawać powiadomienia o zmianach. SpringPad charakteryzuje się prostym, przejrzystym interfejsem oferującym bezpośredni dostęp do wszystkich zapisanych plików, materiałów znajomych, a także dodawania nowych notatek. Oczywiście, jak większość tego typu usług, aplikacja współpracuje z najpopularniejszymi usługami społecznościowymi takimi jak Facebook czy Twitter.

Ze SpringPada możemy od niedawna korzystać także w trybie offline, co umożliwia dodatek dla przeglądarki Chrome. Podczas pracy bez połączenia z Siecią, wszystkie notatki zapisywane są w pamięci komputera, kiedy zaś jesteśmy w trybie online, są automatycznie synchronizowane z naszym kontem. Niestety, program ma też wady. Aplikacja obecnie dostępna jest jedynie w języku angielskim. Niewątpliwym plusem natomiast jest brak reklam, które wyświetlane są w Evernote. Obecnie dostęp do SpringPada możliwy jest za pośrednictwem przeglądarki internetowej, bądź też urządzeń mobilnych (iOS i Android).

SpringPada można znaleźć w dziale PROGRAMY -> Online -> Biuro.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić