r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sprzedaż Apple'a spadła, dziś nowy OS X w sklepach

Strona główna Aktualności

Firma Apple zaprezentowała inwestorom swoje wyniki finansowe za miniony kwartał fiskalny i na tej samej konferencji zapowiedziała rychłe pojawienie się systemu OS X Mountain Lion w sklepach.

Apple zanotował spadek sprzedaży względem poprzedniego kwartału o 6% na rynku europejskim, 3% na amerykańskim, 22% w Azji i 24% w Japonii, co jednak nie odbiło się negatywnie na finansach. Apple sprzedał w tym kwartale prawie 10 milionów mniej iPhone'ów, niż na początku roku, nieco więcej iPadów (17 milionów sztuk), 6,8 milionów iPodów i 4 miliony komputerów Mac. Przychody firmy wzrosły o 23% rok-do-roku i osiągnęły poziom 35 miliardów dolarów, co dało zysk netto na poziomie 8,8 miliarda. Analitycy nie są jednak zadowoleni, gdyż spodziewali się wyższych kwot.

Rekordowo dobra okazała się w tym kwartale sprzedaż dla edukacji, głównie dzięki powodzeniu iPada w szkolnictwie oraz dużemu zainteresowaniu iTunes U w tym segmencie.

r   e   k   l   a   m   a

System OS X 10.8, czyli Mountain Lion, zgodnie z oczekiwaniami pojawi się w Mac App Store dziś po południu, warto więc pomyśleć o przygotowaniu do aktualizacji, jeśli ktoś ma ją w planach.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.