reklama

Sprzedaż Company of Heroes 2 wstrzymana w Rosji

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Strategia Company of Heroes 2, ostatnie dzieło Relic Entertainment, wydane niedawno przez firmę SEGA, narobiło sporo szumu w Rosji. Niezadowoleni gracze zaczęli domagać się wycofania produktu ze sklepów, na co 1C-SoftKlab, czyli dystrybutor na tamtejszym terenie, zareagował tymczasowym wstrzymaniem sprzedaży. Chodzi głównie o niezgodne z historyczną prawdą ukazanie Sowietów. Pojawiają się petycje, by grę usunąć ze Steam, specjalnie zaniżane są też oceny w serwisach je agregujących.

Sprawę bardziej naświetla ponad półgodzinny materiał wideo dostępny w sieci. SEGA twierdzi, że zawsze bierze sobie do serca uwagi graczy i obiecała przyjrzeć się produktowi bliżej, właśnie pod kątem wiarygodności prezentowanych wydarzeń oraz działań. Nie zapowiedziano jednak na razie żadnych konkretnych rozwiązań. Problem musi zostać przedyskutowany z producentami, jak też partnerami wydawcy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama