Sprzedaż Windows XP przedłużona

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft poinformował o przedłużeniu terminu sprzedaży systemu Windows XP na komputerach typu ULCPC (ultra-low-cost PCs).

Michael Dix, dyrektor generalny odpowiedzialny za klienckie edycje systemów, powiedział, że już od dłuższego czasu napływały do korporacji informacje, od partnerów OEM, z prośbami o przedłużenie sprzedaży Windowsa XP, motywując je ociężałością nowego dziecka Microsoftu oraz kompatybilnością ogromnej ilości aplikacji. Microsoft umożliwi więc sprzedaż Windowsa XP na potrzeby tanich komputerów aż do 2010 roku, czyli rok po tym jak światło dzienne ma ujrzeć następca Visty.

Jednocześnie Microsoft potwierdził informacje o tym, że nie ma w planach przedłużania o kolejne lata sprzedaży Windowsa XP dla zwykłych użytkowników, zwracając przy tym uwagę na rekordową, bo liczącą ponad sto milionów kopii, sprzedaż Visty oraz kompatybilność sprzętu i aplikacji. Według podanych informacji, blisko 2500 aplikacji oraz 78 000 urządzeń otrzymało certyfikat zgodności z nowym systemem Microsoftu.

© dobreprogramy