r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sprzedaż online stale wzrasta

Strona główna Aktualności

Coraz więcej produktów kupujemy online. Ogromną popularnością cieszą się nie tylko aukcje internetowe, ale także sklepy oferujące szeroki asortyment produktów. Według analityków sprzedaż detaliczna w Sieci w tym roku wyniesie w samych Stanach Zjednoczonych 172,9 mld dolarów.

Grupa Forrester Research przeprowadziła właśnie badania amerykańskiego rynku połączone z prognozami. Zdaniem firmy sprzedaż detaliczna w Internecie będzie w najbliższych latach stopniowo wzrastać. W 2014 r. osiągnie około 248,7 mld dolarów, w zeszłym roku wyniosła natomiast 155,2 mld. Forrester Research zakłada około 7-procentowy wzrost w ciągu najbliższych lat. Tak było w zeszłym roku i podobnie będzie wyglądać wzrost sprzedaży w tym. Amerykanie będą kupować coraz więcej produktów online - już są największym nabywcą na świecie.

W zeszłym roku ponad 67% sprzedanych w Internecie produktów trafiło do rąk mieszkańców USA. 154 mln Amerykanów kupiło przynajmniej jedną rzecz w sieci - to o 4% więcej, niż w 2008 r. Spośród kupowanych produktów najpopularniejsze są komputery, ubrania i urządzenia elektroniczne. Ta grupa stanowi aż 44% ze wszystkich sprzedanych produktów w 2009 r. Interesująco przedstawiają się również transakcje dokonane poza Siecią, ale umożliwione dzięki poszukiwaniom w Internecie. W zeszłym roku wyniosły one 917 mld dolarów. Jest to ponad 42-procentowy wzrost w stosunku do 2008 r. Zdaniem Forrester Research w tym roku sprzedaż oparta na wyszukiwaniu produktów w Internecie przekroczy 10 mld dolarów. Suma ta osiągnie w 2014 r. około 14 mld dolarów.

r   e   k   l   a   m   a

Liczby te pokazują, że konsumenci wciąż nieufni są w stosunku do zakupów w Internecie. Znacznie większa część internautów woli wyszukiwać w Internecie interesujące ich produkty, a następnie kupować je w tradycyjny sposób. Interesujące jest natomiast, że Amerykanie są bardziej zadowoleni z zakupów online, niż z wyszukiwania w Internecie produktów i kupowania ich w sklepach. Aż 82% mieszkańców USA cieszy się z transakcji dokonanych w sieci. Szczęśliwych z poszukiwań w Internecie produktów i zakupu ich w sklepie jest tylko 61% osób. Jest to spowodowane zapewne trudnością z dostępem do ofert tradycyjnych sprzedawców.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.