Sprzętowa ochrona przed spyware od Trend Micro

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Trend Micro zaprezentowała całkiem nowy produkt - InterScan Web Security Appliance - sprzętowe urządzenie, które chroni sieć na poziomie bramy internetowej przed programami szpiegowskimi, wirusami, trojanami i phishingiem.

InterScan Web Security Appliance stanowi pierwszą linię obrony firmy przed zagrożeniami płynącymi z Internetu. Urządzenie posiada funkcję automatycznego wykrywania i blokowania szkodliwych skryptów oraz filtrowania adresów URL, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa i uniemożliwia programom szpiegowskim przenikanie do sieci. W efekcie spada także liczba ataków phishingowych, które stanowią coraz większe zagrożenie dla osób korzystających z elektronicznych form transakcji. Produkt współpracuje z usługą Damage Cleanup Services, dzięki czemu możliwe jest automatycznie oczyszczanie zainfekowanych maszyn w obrębie sieci, bez potrzeby instalowania na nich dodatkowego oprogramowania.

O unikalnym charakterze naszego rozwiązania świadczy fakt, że Trend Micro jest jedynym producentem, oferującym produkty do ochrony przed spywarem na wszystkich poziomach narażonych na atak: na poziomie bramy internetowej, serwerów i stacji roboczych - informuje Dariusz Jarecki z polskiego biura firmy Trend Micro. Urządzenie, które dzisiaj wprowadziliśmy do sprzedaży, jest prostą w obsłudze i niezwykle skuteczną bronią przeciw programom szpiegowskim, na które coraz bardziej narażeni są użytkownicy internetu.

© dobreprogramy
s