reklama

Square Enix w porozumieniu z Indiegogo rusza z programem Collective dla twórców gier

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Okazało się, że Square Enix nie rzucało słów na wiatr. Zachwycona crowd fundingiem firma wystartowała z programem Collective we współpracy z Indiegogo. Niezależni deweloperzy będą mogli prezentować tutaj swoje pomysły na gry, które (jeśli zyskają one zainteresowanie społeczności) zostaną zrealizowane we współpracy ze Square właśnie. Nie będzie też problemu z ruszeniem ze zbiórką na projekt oraz nabraniem rozpędu.

Jak Kolektyw ma działać? Dzielimy się swoją ideą, może popartą nawet już jakimiś prototypami, by przez 28 dni uzyskiwać uwagi innych użytkowników platformy i mieć rozeznanie, czy nasze dzieło by się sprzedało. Jeśli sporo się będzie o nim mówić, Japończycy upewnią się, że będziemy mieli odpowiednie narzędzia oraz doświadczenie do jego realizacji, a zrobią też wstępną wycenę projektu, żeby uruchomić zbieranie funduszy na Indiegogo. Gdyby nam się nie udało, nikt też nas nie zostawi na lodzie — dowiemy się przynajmniej, co według Square Enix robiliśmy źle. Udział w Collective jest bezpłatny, a naprawdę udane pomysły mogą nawet zaowocować powierzeniem nam prac nad jedną ze starszych marek Eidosu. Ot, wylęgarnia pomysłów i talentów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić