Średnia Ważona Ocen Średnia Ważona Ocen 2.1

Strona główna Android Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Średnia Ważona Ocen - Kalkulator to darmowa aplikacja, która może okazać się przydatna zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Oblicz średnią ocen

Wbrew temu, co sugeruje nazwa, program umożliwia obliczenie nie tylko średniej ważonej ocen, ale także średniej arytmetycznej oraz średniej ze wszystkich przedmiotów (poszczególne lekcje wprowadzamy do aplikacji ręcznie, tworząc zakładki). Niekiedy trzeba takie działania wykonywać ręcznie, chociaż dostępne są już dzienniki elektroniczne, które robią to automatycznie, umieszczając wynik średniej tuż obok listy ocen.

Należy zaznaczyć, że przed rozpoczęciem korzystania z opisywanego narzędzia, trzeba je odpowiednio skonfigurować, postępując zgodnie z wytycznymi prezentowanymi na ekranie.

Co ciekawe, podczas wpisywania not trzeba także określić ich wagę. Wiadomo przecież, że „piątka” z pracy klasowej i z zadania domowego to dwie zupełnie różne oceny. Jeśli jednak nie bierzemy pod uwagę takich różnic, możemy – jak już zresztą wspomniano – wyliczyć po prostu średnią arytmetyczną zamiast ważonej. Poszczególne ustawienia zdefiniujemy w opcjach aplikacji.

Najważniejsze cechy:

  • bezpłatny kalkulator do obliczania średniej ważonej i arytmetycznej
  • wymaga skonfigurowania po uruchomieniu
  • umożliwia zdefiniowanie wagi poszczególnych ocen
  • pozwala na własnoręczne dodawanie przedmiotów
  • czytelny interfejs oparty na zakładkach

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!