Srizbi triumfuje na świecie

Strona główna Aktualności

O autorze

Według wyników badań firmy Marshal, specjalizującej się w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego, jednym z najgroźniejszych na chwilę obecną botnetów jest internetowy szkodnik o nazwie Srizbi.

Srizbi jest botnetem, który w niedługim czasie rozrósł się do ogromnych rozmiarów, przewyższając swoim "polem rażenia" nawet tajemniczego Storma, który w szczytowej fazie odpowiadał za około 20 procent rozsyłanych za pośrednictwem Sieci niepożądanych wiadomości. Zgodnie z wynikami badań specjalistów z firmy Marshal Srizbi na chwilę obecną odpowiada za około 50 procent rozsyłanego w Internecie spamu, szacunkowo skupia już 300 tys. komputerów na całym świecie i wysyła dziennie około 60 mld niechcianych wiadomości. Niebezpieczeństwo jest o tyle duże, że zarówno oprogramowanie chroniące komputery jak i sami ich użytkownicy nie rozpoznają zagrożenia czyhającego w ich skrzynkach pocztowych.

Specjaliści z firmy Marshal mówią, że jest to największe zagrożenie tego typu z jakim mieliśmy kiedykolwiek do czynienia. Dodają oni także, że nachodzi era, w której botnetów pojawiało się będzie bardzo wiele, lecz bardzo szybko będą znikać bez śladu (jak miało to miejsce z popularnym Stormem).

© dobreprogramy

Komentarze