r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Środowisko Android Studio 2.0 dostępne w wersji stabilnej

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Dostępna jest już nowa wersja środowiska Android Studio oznaczona numerem 2.0. Jak nietrudno się domyślić po okrągłej liczbie, przygotowano kilka istotnych nowości, których dużą część opisaliśmy już w kontekście premiery wersji testowej.

Stabilna wersja nie różni się szczególnie pod względem funkcjonalności od testowej kompilacji i rozwija przede wszystkim możliwości praktycznego testowania działania aplikacji dzięki emulacji. Służy temu zoptymalizowany Android Emulator, który ma w wersji 2.0 działać trzykrotnie szybciej, niż w przypadku wersji 1.4. Przydatny okaże się zapewne także pasek narzędziowy, który naśladując menu z panelu powiadomień umożliwia łatwe sterowanie między innymi ustawieniami orientacji ekranu czy głośności.

r   e   k   l   a   m   a

Ponadto w kwestii sprawdzania tego, jak aplikacje sprawują się w akcji, przygotowano także funkcję InstaRun, która umożliwia emulacje już dzięki jednorazowej kompilacji, a wpływ zmian w kodzie na działanie aplikacji będzie można obserwować z minimalnym opóźnieniem. Przydatna w przypadku testowania stabilności działania programu na różnych urządzeniach będzie też funkcja Cloud Test Lab. Dzięki niej możliwe jest wykorzystanie bazy danych urządzeń przechowywanych na serwerach Google w celu sprawdzenia kompatybilności.

Wśród innych możliwości, które trafiły do Android Studio 2.0, należy wymienić App Indexing, która przetestuje stworzenie poprawnej struktury linków wykorzystywanych później w indeksowaniu, czy możliwość podglądu renderowania z wykorzystaniem bibliotek OpenGL klatka po klatce , co powinno przydać się twórcom mobilnych gier. Najnowszą wersję Android Studio można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.