reklama

Stabilna Opera 16 na silniku Chromium 29 i z about:flags

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Pojawił się już stabilny Chrome 29, a w ślad za nim, bazująca na tej samej wersji silnika (Chromium 29) stabilna Opera w wersji 16.

Nowości w tej wersji przeglądarki są już znane, gdyż pisaliśmy o nich przy okazji wprowadzenia Opery 16 do kanału Next. Od Opery 15, poza nowym silnikiem Chromium, bieżąca wersja przeglądarki różni się także obsługą API do wykrywania położenia użytkownika zgodnym ze specyfikacją W3C, obsługą jumplist na systemie Windows oraz trybu prezentacji na systemie OS X.

Możemy liczyć na stabilniejsze działanie i nieco mniej błędów, niż w wersji 15, ale wciąż znajdziemy tu nie dający praktycznie żadnej swobody użytkownikowi interfejs użytkownika i zakładek — to ma się zmienić dopiero z nadejściem wersji 17 przeglądarki. Warto jednak zajrzeć do ustawień, gdzie znalazło się sporo nowych opcji, oraz na stronę about:flags, za pomocą której możemy trochę głębiej ingerować w działanie programu i sprawdzić działanie funkcji eksperymentalnych.

Operę 16 można już pobrać dla systemów Windows i OS X.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama