r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Stabilna wersja Google Chrome Frame już dostępna

Strona główna Aktualności

Google wydał finalną wersję Chrome Frame - kontrowersyjnego dodatku dla przeglądarki Internet Explorer.

Chrome Frame jest dodatkiem, który zmienia silnik Internet Explorera na nowoczesny engine WebKit. Dzięki zmianie silnika użytkownicy IE mogą korzystać z nowoczesnych technologii internetowych (m.in. HTML5), które są niedostępne w przeglądarce Microsoftu. Chrome Frame został udostępniony w drugiej połowie 2009 roku i miał status wydania testowego. Najnowsza wersja dodatku jest przez Google określana jako stabilna, a z jej nazwy usunięto dopisek "Beta".

Finalne wydanie Chrome Frame uruchamia się trzykrotnie szybciej od wersji Beta, jest też znacznie stabilniejsze od swojego poprzednika. Ponadto udało się rozwiązać większość problemów z wtyczkami. Użytkownicy powinni odczuć także wyraźną poprawę wydajności przy korzystaniu z takich usług Google jak Dokumenty czy YouTube. W najbliższej przyszłości wprowadzone zostaną poprawki związane z obsługą Gmaila i Kalendarza w Chrome Frame. Google planuje ponadto jeszcze bardziej zwiększyć wydajność dodatku i zlikwidować wymagania dotyczące praw administratora, które są konieczne do zainstalowania Chrome Frame. Firma zapowiedziała, że będzie wydawać kolejne aktualizacje Chrome Frame równie często jak czyni to w przypadku przeglądarki Chrome.

r   e   k   l   a   m   a

Dodatek Google Chrome Frame obsługuje przeglądarki IE 6, IE 7 oraz IE 8 i działa poprawie w systemie Windows 7, Vista i XP. Można go pobrać ze strony domowej projektu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.