reklama

Stabilny Chrome 15 z udoskonaloną stroną New Tab

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google wydał 15 odsłonę przeglądarki internetowej Chrome.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, najważniejszą nowością w Chrome 15 jest całkowicie przeprojektowana strona Nowa karta. W najnowszym wydaniu przeglądarki Google po otworzeniu nowej karty zyskujemy dostęp do aplikacji, ostatnio zamkniętych stron i najczęściej odwiedzanych witryn. Poszczególne sekcje zostały wyraźnie od siebie oddzielone i prezentują się o wiele czytelniej, niż poprzednia, niezbyt lubiana przez użytkowników wersja Nowej Karty.

Nawigacja między sekcjami odbywa się poprzez wybór etykiety w dolnej części strony lub za pomocą strzałek zlokalizowanych po prawej bądź lewej części okna. Użytkownik może w prosty sposób kontrolować położenie poszczególnych elementów poprzez mechanizm przeciągnij i upuść. Ponadto istnieje możliwość dodawania do sekcji Aplikacje nowych aplikacji zgromadzonych w sklepie Chrome Web Store oraz usuwania dowolnych elementów. Google przygotował film demonstracyjny prezentujący działanie odświeżonej strony New Tab. Chrome 15 zawiera także poprawki zgłoszonych błędów, w tym 18 luk bezpieczeństwa. Połowa z nich została określona jako luki wysokiego ryzyka.

Stabilną wersję Chrome 15 można pobrać z naszego portalu. Przeglądarka dostępna jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić