r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Stabilny Mozilla Thunderbird 5.0 z nowym silnikiem Gecko

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się stabilna wersja popularnego klienta poczty Mozilla Thunderbird 5.0. Najważniejsze zmiany to nowa wersja silnika Gecko.

Mozilla postanowiła zmienić nieco numerację swojego programu i zamiast wersji 3.2 — jak wynikałoby z dotychczasowego planu rozwoju — wydała od razu wersję 5.0 programu. Wiąże się to z wprowadzeniem zgodności z numeracją silnika Gecko, który wykorzystuje Thunderbird. W przyszłości możemy spodziewać się, że wersja 6.0 programu ukaże się zaraz po wydaniu Gecko 6.0. Przejdźmy jednak do nowości w aplikacji. Pojawił się nowy Menadżer Dodatków, interfejs programowania do zarządzania rozszerzeniami, a także możliwość reorganizacji kart i przenoszenia ich między oknami, oraz wyświetlanie informacji o rozmiarze załącznika.

Narzędzie do tworzenia kont pocztowych zostało odświeżone, zaś użytkownicy systemu Mac OS X mogą korzystać z wersji 64-bitowej programu. Zakończono natomiast wydawanie Thunderbirda dla procesorów PowerPC. Już pojawiły się głosy, że część dodatków dla Thunderbirda może nie działać w wersji 5.0 programu. Powinno to ulec zmianie w najbliższym czasie - kiedy deweloperzy dostosują swoje rozszerzenia do najnowszej wersji klienta Mozilli.

r   e   k   l   a   m   a

Thunderbirda 5.0 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.