r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Stało się: w USA sprzedano więcej Chromebooków niż komputerów Apple

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Informowaliśmy już, że Google podczas konferencji I/O ogłosiło (a następnie szybko ukryło) wiadomość o osiągnięciu ważnego kamienia milowego w rozwoju Chrome OS-a, jakim jest możliwość uruchamiania na nim aplikacji z Androida. Może to stanowić bezpośrednią konkurencję dla Microsoftu i jego uniwersalnych aplikacji, jednak okazuje się, że Chromebooki to także konkurencja dla… Apple.

Jak bowiem informuje The Verge, Chromebooki po raz pierwszy w historii osiągnęły lepsze wyniki sprzedaży niż… komputery Apple. Pikanterii tej sytuacji dodaje fakt, że mowa o rynku amerykańskim, na którym pozycja Maków jest oczywista. Takie dane pochodzą od firmy analitycznej IDC, która opublikowała w ostatnim czasie raport dotyczący sprzedaży komputerów w USA w pierwszym kwartale 2016 roku.

Założenia są następujące: za Chromebooki uznano komputery z Chrome OS-em niezależnie od producenta. Problem w tym, że opublikowane statystyki nie ujawniają jednoznacznie informacji, jaka część komputerów sprzedanych np. przez Acera, to komputery z Chrome OS-em. Komentarza udziela jednak Linn Huang: liczbę sprzedanych Chromebooków IDC szacuje na 2 miliony. Ze statystyk zaś wynika, że Apple sprzedało 1,76 mln egzemplarzy pecetów.

r   e   k   l   a   m   a

Ponadto dane IDC potwierdzają przytaczane już przez nas wcześniej informacje o malejącej sprzedaży pecetów w ogóle. Czy zatem ostatnią ich ostoją będą tanie urządzenia zdolne do uruchomienia aplikacji z Google Play i kolorowym logo Chrome’a na obudowie?

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.