Stanowisko Mateusza Sella w sprawie MKS

Strona główna Aktualności

O autorze

Mateusz Sell (jeden ze spadkobierców Marka Sella - właściciela spółki), skontaktował się z naszą redakcją i poprosił nas o opublikowanie stanowiska w sprawie obecnej sytuacji w firmie MKS. W związku z powyższym publikujemy informację nadesłaną przez Mateusza Sella:

W nawiązaniu do komunikatów z ostatnich dni pragnę poinformować, że spółka MKS nie ogłasza upadłości, rozwija i będzie rozwijać swoje produkty, a klienci nie mają żadnych powodów do obaw. W ostatnim czasie przechodziliśmy restrukturyzację firmy, która ma jej zapewnić lepsze i sprawniejsze funkcjonowanie. Towarzyszące temu emocje pracowników, którym MKS zmuszony był podziękować za współpracę doprowadziły do sytuacji opisywanych teraz przez pisma branżowe.

Zdecydowanie dementuję plotki, jakoby ktokolwiek barykadował się w firmie i nie wpuszczał pracowników, oraz pogłoski o wyłączonych telefonach w firmie. Do siedziby spółki nie zostali wpuszczeni jej byli pracownicy, a firma zarówno w dniu 19 jak i 20 czerwca działa normalnie, realizując zamówienia klientów i wypuszczając aktualizacje programowe. Pojawienie się patrolu policji w siedzibie spółki było incydentem wywołanym przez jej byłych pracowników, nie zakłóciło jednak pracy firmy.

Zapewniam, że mks_vir jest stale rozwijany, w ostatnich dniach wypuściliśmy nowy silnik oraz moduł RSS. Na najbliższy czas planujemy wprowadzenie kolejnych nowości w mks_vir, a na wrzesień nowego, znacznie odmienionego programu.


Bardzo pocieszające jest oświadczenie Mateusza Sella, wierzymy, że firma MKS będzie nadal sprawnie funkcjonowała, a użytkownicy nie będą mieli żadnych problemów z aktualizacjami. Trudno jednak uznać wczorajsze (i przedwczorajsze) wydarzenia za zwykły incydent. Nam nie udało się dodzwonić do firmy, również nasze "kontakty komórkowe" nie odpowiadały (być może jednak kontaktowaliśmy się akurat z osobami zwolnionymi). Wg naszych informacji, podczas tworzenia tego materiału brama wejściowa do firmy MKS była zamknięta.

Nasze wcześniejsze informacje wskazywały na to, że wydarzenia są spowodowane konfliktami spadkowymi (w tym konfliktem związanym z prawami do nieruchomości zajmowanej przez MKS). Mamy jednak nadzieję, że niezależnie od tego czy mamy do czynienia z restrukturyzacją czy tez ze sprawami spadkowymi, firma jak najszybciej wróci do funkcjonowania na normalnych zasadach, a klienci będą mogli w spokoju oczekiwać na kolejne aktualizacje i nowe edycje mks_vir.


Aktualizacja, 21.06.2007, 12:20

Nie ma już żadnych problemów z kontaktem telefonicznym. Firma działa, można dokonywać zakupów na normalnych zasadach. Bardzo się cieszymy, że sytuacja wraca do normy oraz że nie ma groźby zniknięcia z rynku ikony polskiego rynku antywirusowego.

© dobreprogramy