Star Chart Star Chart 1.4.0.0

Strona główna Windows Phone Akcesoria
Pobierz program
lub zeskanuj:

Star Chart to aplikacja, dzięki której możemy obserwować niebo i znajdujące się na nim obiekty niezależnie od pogody i naszej lokalizacji. W jego bazie znajdziemy także podstawowe informacje o wybranych gwiazdach, planetach czy też gwiazdozbiorach.

Lokalizację dla której chcemy obserwować niebo możemy określić za pomocą GPS-a, wyszukiwarki miast, ewentualnie ręcznie wpisać koordynaty. Podgląd nieba jest również zależy od położenia naszego urządzenia. Wraz z jego obracaniem zmienia się także obserwowany fragment.

Star Chart to jedna z ładniejszych aplikacji tego typu spośród dostępnych w sklepie Windows Phone. Dotyczy to zarówno interfejsu, który bardzo dobrze wpisuje się w wytyczne modern jak i innych elementów programu. Gwiazdozbiorom towarzyszą odpowiednie grafiki, patrząc na słońce ujrzymy łunę, a wybierając podróż w czasie (obserwację nieba dla innego terminu) otrzymamy podgląd na zmieniającą się mapę nieba. Nie zabrakło także trybu nocnego.

Kolejnym elementem o którym warto wspomnieć, są informacje o obiektach. Wybierając je otrzymamy takie dane jak masa, czy też odległości od ziemi. Nie zabrakło także wyszukiwarki. Niestety nie możemy wyszukiwać za pomocą frazy, a jedynie przeglądając gotowe listy obiektów. Aplikacja Star Chart pozwala również wykupić podgląd dodatkowych obiektów takich jak satelity, deszcze meteorów czy też komety.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!