Star Chart 3.98

Strona główna iOS Edukacja i nauka Fizyka i astronomia
Pobierz program
lub zeskanuj:

Star Chart to jedna z najlepszych i najładniejszych aplikacji do obserwacji nieba jakie znajdziemy na iOS. Jej autorzy zadbali nie tylko o ciekawe opcje, ale również wygląd programu, który potrafi przykuć do telefonu na długi czas.

Lokalizację dla której chcemy obserwować niebo możemy określić za pomocą GPS-a, wyszukiwarki miast, ewentualnie ręcznie wpisać koordynaty. Podgląd nieba jest również zależy od położenia naszego urządzenia. Wraz z jego obracaniem zmienia się także obserwowany fragment.

Star Chart to jedna z ładniejszych aplikacji tego typu spośród dostępnych w sklepie AppStore. Dotyczy to zarówno interfejsu, jak i innych elementów programu. Gwiazdozbiorom towarzyszą odpowiednie grafiki, patrząc na słońce ujrzymy łunę, planetom towarzyszą animacje, a wybierając podróż w czasie (obserwację nieba dla innego terminu) otrzymamy podgląd na zmieniającą się mapę nieba. Nie zabrakło także trybu nocnego.

Kolejnym elementem o którym warto wspomnieć, są informacje o obiektach. Wybierając je otrzymamy takie dane jak masa, czy też odległości od ziemi. Nie zabrakło także wyszukiwarki. Niestety nie możemy wyszukiwać za pomocą frazy, a jedynie przeglądając gotowe listy obiektów. Aplikacja Star Chart pozwala również wykupić podgląd dodatkowych obiektów takich jak satelity, deszcze meteorów czy też komety.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby: aplikacje do oglądania nieba

29
02.05.2015  •  Anna Rymsza

Jako że noce są coraz cieplejsze, przedstawiamy kilka aplikacji, które zaspokoją ciekawość budzoną przez obserwowanie nocnego nieba. Z nimi dowiecie się, jakie obiekty są widoczne, gdzie znajdują się sztuczne satelity i „co tak jasno świeci”. Stellarium Stellarium to w pełni wyposażone mobilne planetarium, z którego można korzystać bez połączenia z Internetem. Mapa nieba może być pokazywana na podstawie pozycji GPS lub wprowadzonej ręcznie, a także przesuwać się wraz ze zmianą pozycji urządzenia. W jej katalogu znajduje się ponad 600 tysięcy gwiazd, a także galaktyki i mgławice. O każdej…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji