Star Swarm Benchmark dla każdego — przygotujcie się na testy Mantle

Strona główna Aktualności

O autorze

Szał na Mantle firmy AMD rozpoczyna się bardzo powoli. Battlefield 4 doczekał się oto wreszcie wsparcia dla tego rozwiązania, lecz graczom pozostaje wstrzymać się z testami do czasu pojawienia się nowej wersji sterowników Catalyst. W międzyczasie warto pobrać sobie jeszcze udostępniony za darmo benchmark Star Swarm od Oxide Games, szczególnie jak ktoś do tej pory nie zainteresował się strzelanką studia DICE, a ma Radeona z Graphic Core Next i ciekawią go możliwości nowego API graficznego.

Program stanowi prezentację opracowywanego głównie z myślą o rewolucyjnych grach strategicznych silnika Nitrous. Narzędzie dotąd służące Oxide wyłącznie wewnętrznie postanowiono rozpowszechnić, aby komputerowcy mogli przekonać się, co w przeciągu kilkunastu miesięcy ich czeka. Star Swarm umożliwia użytkownikowi stanie się świadkiem ogromnych rozmiarów bitwy, pozwalając mu pożałować zarazem, że nie brał udziału w niedawnym rekordzie ustanowionym w EVE Online. W przestrzeni kosmicznej spotykają się floty dwóch stronnictw i ściera równocześnie niemal 10 tysięcy jednostek, każda sterowana niezależnie przez sztuczną inteligencję, animowana oraz zachowująca się zgodnie z prawami fizyki. Technologia leżąca u podstaw benchmarka wykorzystywana jest już w trzech nadchodzących projektach: jednym jej twórców, restarcie Star Control studia Stardock oraz projekcie Mars od Mohawk Games.

Warto w tym miejscu chyba przypomnieć, że ogromne zainteresowanie Mantle wyrazili także m.in. producenci bijącego rekordy finansowe Star Citizena (zebrali blisko 38 milionów dolarów na rozwój gry) czy zespół Rebellion, szykujący nam Sniper Elite III.

© dobreprogramy

Komentarze