r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Star Wars: Dark Forces 0.163D

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Star Wars: Dark Forces to udana gra FPS, która dała początek całej serii strzelanek o przygodach dzielnego Kyle'a Katarna, a w swoich czasach stanowiła też niemały krok technologiczny naprzód dla całego gatunku. Przedstawiana tu historia nieoficjalnie łączyła się wątkiem z pierwszą trylogią Gwiezdnych wojen, co przysporzyło jej tylko popularności. Wkrótce produkt doczekał się także mniej udanej konsolowej wersji.

Rozgrywka reprezentuje rozwinięcie idei stosowanych w dawnych produkcjach tego typu. Fabułę podzielono na etapy, z których należało znaleźć wyjście, po drodze zbierając klucze do kolejnych pomieszczeń oraz eliminując całe zastępy wrogów. Co ciekawe, chociaż silnik przypominać może bardzo ten użyty w kultowym Duke Nukem 3D, został on napisany od podstaw na potrzeby projektu. Wprowadzał dużo nowości.

r   e   k   l   a   m   a

Odwiedzane miejsca są wielopoziomowe, bardzo często stosuje się windy. Geometria otoczenia jest bardziej zaawansowana względem wcześniejszych gier FPP. Pojawia się rozglądanie w górę i w dół, skok oraz kucanie. Klimat budowany jest nie tylko poprzez udźwiękowienie rodem z filmów czy przeciwników wzorowanych na tych z obrazów George'a Lucasa, ale też chociażby z użyciem zmiennych warunków atmosferycznych. Gracz do wykorzystania dostaje charakterystyczne bronie plus przydatny ekwipunek, w tym latarkę i maskę gazową. Poza stanem zdrowia, musimy też dbać o poziom osłon.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania pierwszy poziom gry, demonstrując możliwości stworzonego od podstaw silnika. Daje to ciekawy wgląd w mechanikę rozgrywki.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Zakłócenia mocy, czyli gry ze świata Star Wars, które nie ujrzały światła dziennego

15
ROZRYWKA 16.12.2015 | Tomasz Wrzesień

Napięcie związane z premierą ponoć fenomenalnego kinowego Epizodu VII Gwiezdnych wojen powoli osiąga apogeum, a tymczasem debiutowi filmu towarzyszyła raptem jedna duża gra ze zrestartowanej przez EA serii Star Wars: Battlefront. Rzecz dziwi, gdy człowiek sięgnie pamięcią wstecz do czasów, kiedy marketing starał się wypchnąć na rynek jak najwięcej projektów PC i konsolowych towarzyszących nowemu obrazowi. Po drodze jednak najpierw LucasArts się trochę pogubiło, a potem wielkie The Walt Disney Company wykupiło w całości Lucasfilm. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat do kosza poszło około 30…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Zero Ghost   16 #6 17.07.2016 21:09

Pociskałem na moim starym blaszaku koniec końców to stare dobre StarWars'y .

qbaz   13 #5 21.11.2015 14:04

@Anonim (niezalogowany): Chętni na klasyki zawsze się znajdą (w tym ja). Może trzeba zwiększyć liczbę kliknięć na stronie(?), a w link do Quake czy Dooma zapewne wiele osób pacnie ;)
Co do sklepów, jakoś jestem przywiązany do GOG'a, choć większość starych gier, które mnie interesują, mam od "x" lat w formie ISO.

  #4 21.11.2015 08:42

@qbaz: No wiadomo, że trzeba, mam kilka klasyków na steam, ale zastanawiam co się stało, że nagle na łamach dobreprogramy zaczęto dodawać stare dobre fpsy :D

qbaz   13 #3 20.11.2015 19:35

@Odyniec_młody: Bo za "fulla" trzeba by zapłacić ;) Poza tym może wróci stara praktyka wypuszczania najpierw wersji demo zamiast niedopracowanych pełnych bugów "finali" ;)

GForce   10 #2 20.11.2015 19:11

Kolejny wspaniały klasyk <3

Autor edytował komentarz w dniu: 22.02.2018 12:49
  #1 20.11.2015 18:06

co to za mania dodawania starych fpsów w wersji demo :P?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.