Star Wars: Dark Forces 0.163D

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Star Wars: Dark Forces to udana gra FPS, która dała początek całej serii strzelanek o przygodach dzielnego Kyle'a Katarna, a w swoich czasach stanowiła też niemały krok technologiczny naprzód dla całego gatunku. Przedstawiana tu historia nieoficjalnie łączyła się wątkiem z pierwszą trylogią Gwiezdnych wojen, co przysporzyło jej tylko popularności. Wkrótce produkt doczekał się także mniej udanej konsolowej wersji.

Rozgrywka reprezentuje rozwinięcie idei stosowanych w dawnych produkcjach tego typu. Fabułę podzielono na etapy, z których należało znaleźć wyjście, po drodze zbierając klucze do kolejnych pomieszczeń oraz eliminując całe zastępy wrogów. Co ciekawe, chociaż silnik przypominać może bardzo ten użyty w kultowym Duke Nukem 3D, został on napisany od podstaw na potrzeby projektu. Wprowadzał dużo nowości.

Odwiedzane miejsca są wielopoziomowe, bardzo często stosuje się windy. Geometria otoczenia jest bardziej zaawansowana względem wcześniejszych gier FPP. Pojawia się rozglądanie w górę i w dół, skok oraz kucanie. Klimat budowany jest nie tylko poprzez udźwiękowienie rodem z filmów czy przeciwników wzorowanych na tych z obrazów George'a Lucasa, ale też chociażby z użyciem zmiennych warunków atmosferycznych. Gracz do wykorzystania dostaje charakterystyczne bronie plus przydatny ekwipunek, w tym latarkę i maskę gazową. Poza stanem zdrowia, musimy też dbać o poziom osłon.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania pierwszy poziom gry, demonstrując możliwości stworzonego od podstaw silnika. Daje to ciekawy wgląd w mechanikę rozgrywki.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!