r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Star Wars: Dark Forces 0.163D

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Star Wars: Dark Forces to udana gra FPS, która dała początek całej serii strzelanek o przygodach dzielnego Kyle'a Katarna, a w swoich czasach stanowiła też niemały krok technologiczny naprzód dla całego gatunku. Przedstawiana tu historia nieoficjalnie łączyła się wątkiem z pierwszą trylogią Gwiezdnych wojen, co przysporzyło jej tylko popularności. Wkrótce produkt doczekał się także mniej udanej konsolowej wersji.

Galeria programu

Rozgrywka reprezentuje rozwinięcie idei stosowanych w dawnych produkcjach tego typu. Fabułę podzielono na etapy, z których należało znaleźć wyjście, po drodze zbierając klucze do kolejnych pomieszczeń oraz eliminując całe zastępy wrogów. Co ciekawe, chociaż silnik przypominać może bardzo ten użyty w kultowym Duke Nukem 3D, został on napisany od podstaw na potrzeby projektu. Wprowadzał dużo nowości.

Odwiedzane miejsca są wielopoziomowe, bardzo często stosuje się windy. Geometria otoczenia jest bardziej zaawansowana względem wcześniejszych gier FPP. Pojawia się rozglądanie w górę i w dół, skok oraz kucanie. Klimat budowany jest nie tylko poprzez udźwiękowienie rodem z filmów czy przeciwników wzorowanych na tych z obrazów George'a Lucasa, ale też chociażby z użyciem zmiennych warunków atmosferycznych. Gracz do wykorzystania dostaje charakterystyczne bronie plus przydatny ekwipunek, w tym latarkę i maskę gazową. Poza stanem zdrowia, musimy też dbać o poziom osłon.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania pierwszy poziom gry, demonstrując możliwości stworzonego od podstaw silnika. Daje to ciekawy wgląd w mechanikę rozgrywki.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Zakłócenia mocy, czyli gry ze świata Star Wars, które nie ujrzały światła dziennego

15
ROZRYWKA 16.12.2015 | Tomasz Wrzesień (TomisH)

Napięcie związane z premierą ponoć fenomenalnego kinowego Epizodu VII Gwiezdnych wojen powoli osiąga apogeum, a tymczasem debiutowi filmu towarzyszyła raptem jedna duża gra ze zrestartowanej przez EA serii Star Wars: Battlefront. Rzecz dziwi, gdy człowiek sięgnie pamięcią wstecz do czasów, kiedy marketing starał się wypchnąć na rynek jak najwięcej projektów PC i konsolowych towarzyszących nowemu obrazowi. Po drodze jednak najpierw LucasArts się trochę pogubiło, a potem wielkie The Walt Disney Company wykupiło w całości Lucasfilm. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat do kosza poszło około 30…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Zero Ghost   15 #6 17.07.2016 21:09

Pociskałem na moim starym blaszaku koniec końców to stare dobre StarWars'y .

qbaz   12 #5 21.11.2015 14:04

@Anonim (niezalogowany): Chętni na klasyki zawsze się znajdą (w tym ja). Może trzeba zwiększyć liczbę kliknięć na stronie(?), a w link do Quake czy Dooma zapewne wiele osób pacnie ;)
Co do sklepów, jakoś jestem przywiązany do GOG'a, choć większość starych gier, które mnie interesują, mam od "x" lat w formie ISO.

  #4 21.11.2015 08:42

@qbaz: No wiadomo, że trzeba, mam kilka klasyków na steam, ale zastanawiam co się stało, że nagle na łamach dobreprogramy zaczęto dodawać stare dobre fpsy :D

qbaz   12 #3 20.11.2015 19:35

@Odyniec_młody: Bo za "fulla" trzeba by zapłacić ;) Poza tym może wróci stara praktyka wypuszczania najpierw wersji demo zamiast niedopracowanych pełnych bugów "finali" ;)

GForce   8 #2 20.11.2015 19:11

Kolejny klasyk :P

  #1 20.11.2015 18:06

co to za mania dodawania starych fpsów w wersji demo :P?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.