Star Wars: The Old Republic

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Studio BioWare, kojarzone głównie ze świetnych gier RPG, postanowiło pod skrzydłami Electronic Arts spełnić marzenia wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen i opracowało dla nich projekt MMO Star Wars: The Old Republic. Produkcja obmyślona jako płatna nie była jednak w stanie rozwinąć w pełni skrzydeł w modelu abonamentowym, dlatego szybko przestawiła się na Free-2-Play. Ten ruch przysporzył jej tysiące nowych fanów.

Żeby nie wchodzić w paradę filmowcom, twórcy cofnęli wydarzenia przedstawiane w grze o ponad 35 wieków. Wszystko z uwagi na to, by gracze mogli spokojnie prowadzić wykreowanych przez siebie bohaterów tak, jak tylko chcą. Do wyboru są dwie główne frakcje, Republika oraz Sithowie, przy czym przynależność do którejkolwiek z nich nie blokuje ścieżek rozwoju. Innymi słowy, nie ma problemu, aby z jasnej strony mocy nagle spróbować przestawić się na ciemną, jeśli ktoś odkryje nagle, że bycie złym jest bardziej w jego guście. Standardowo, postać zdobywa w walkach doświadczenie i musi być stale rozwijana, aby być w stanie sprostać coraz trudniejszym misjom i zadaniom.

Chociaż większość graczy przystępuje do zabawy ze Star Wars: the Old Republic raczej z wizją wymachiwania wrogom przed nosami mieczem świetlnym, to tylko jedna ze ścieżek rozwoju. Równie atrakcyjnie można wieść cyfrowy żywot jako łowca nagród czy po prostu kosmiczny awanturnik. Warto pamiętać o współpracy z innymi, bo jak to w MMO bywa, pewne wyzwania da się pokonać wyłącznie w zgranej grupie. Twórcy zadbali niemniej równocześnie, by gracz nie musiał polegać na interakcji z innymi, jeżeli nie chce. Złożony wątek fabularny, ulepszany kolejnymi rozszerzeniami, zapewni wiele godzin rozrywki także samotników. Bohaterów drugoplanowych do poznania jest wielu.

Edycja darmowa gry oczywiście musi posiadać pewne ograniczenia, bo w przeciwnym wypadku nikt by nie decydował się na opcje dostępne wyłącznie za opłatą. Przede wszystkim chodzi o limit dwóch postaci na konto, trzymanej przy sobie gotówki, jak również wolniejsze zdobywanie doświadczenia. Funkcjonalność bezpłatnego Star Wars: The Old Republic ograniczona jest też w kilku innych kwestiach, lecz to wszystko nie uniemożliwia osiągnięcia maksymalnego poziomu herosa. Trzeba po prostu grać.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor Intel Core 2 Duo 2.0 GHz lub AMD Athlon 64 X2 4000+
  • 2 GB RAM
  • Karta graficzna NVIDIA GeForce 7800, AMD Radeon X1800 lub Intel HD Graphics 4100

Uwaga!

Do zabawy potrzebna będzie rejestracja i posiadanie darmowego konta na platformie Origin. Posiadacze gier firmy Electronic Arts, typu Battlefield czy FIFA, które też go potrzebują, od bardzo dawna mają je już zapewne założone.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!