Star Wars: Uprising 3.0.1

Strona główna iOS Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
lub zeskanuj:

Star Wars: Uprising to kolejna gra mobilna osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Ma nas przygotować na nadchodzącą w tym roku premierę nowej części filmu o podtytule Przebudzenie Mocy.

Gra jest strzelanką, z domieszką elementów RPG, w której akcję obserwujemy z góry. Przygodę rozpoczynamy od stworzenia swojego bohatera. Wybieramy pomiędzy jedną z czterech ras, określamy płeć, imię i zmieniamy wygląd. Nie ma tego zbyt wiele. Podczas zabawy do już obecnych mechanizmów personalizacji i rozwoju dochodzi klasyczny awans na wyższe poziomy doświadczenia, możliwość zakupienia umiejętności specjalnych oraz zmiany stroju i broni bohatera.

Rozgrywka polega na wykonywaniu zadań, przy okazji odkrywając kolejne fragmenty historii. Pomiędzy misjami mamy możliwość dokonywania ulepszeń i innych zakupów. Sterowanie nasza postacią opiera się na dotykaniu miejsc, w które ta ma podążać. Nie znajdziemy tu wirtualnych przycisków. Dotknięcie ziemi oznacza, że postać ma się tam przemieścić, ten sam gest wykonany na wrogu oznacza atak, a na wybranych przedmiotach rozpoczęcie przypisanych im akcji. Umiejętności specjalnych używamy za pomocą gestów.

Poszczególne poziomy są zazwyczaj liniowe i nie pozwalają na zbyt wielką eksplorację. Ich przemierzenia w dużej mierze skupia się na walce z przeciwnikami. Niestety inteligencja wrogów nie należy do wysokich. Potrafią się zablokować, bądź też zaprzestać ataku, gdy nasz bohater odpowiednio się ustawi. Z czasem brak inteligencji nadrabiają bardzo mocnymi statystykami, co ma nas również zmobilizować do sięgnięcia po mikropłatności.

Oprawa graficzna prezentuje się przeciętnie. Trudno znaleźć tu jakieś wybitne elementy, które szczególnie przykułyby naszą uwagę. Muzyka i dźwięki to klasyczne i wielokrotnie wykorzystywane motywy z gwiezdnej sagi.

Star Wars: Uprising to produkcja stworzona w dużej mierze z myślą o fanach Gwiezdnych Wojen. Jej mechanika nie posiada elementów, które w znaczny sposób odróżniałyby ją na tle innych, podobnych tytułów. Dodatkowo model rozgrywki sprawia, że zabawa na urządzeniach z mniejszym ekranem nie jest zbyt wygodna. Grę można pobrać za darmo, licząc się z tym, że z czasem natrafimy na mikropłatności.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Czekasz na Epizod VII? Wypróbuj bezpłatnie diablopodobną grę Star Wars

10
11.09.2015  •  Tomasz Wrzesień

Koniec roku zdecydowanie należeć będzie do Epizodu VII Gwiezdnych Wojen i powoli producenci gier na urządzenia przenośne, którzy mają licencję na projekty na bazie filmowej sagi, budzą się z letargu. Znana zapewne doskonale z licznych bezpłatnych aplikacji firma Kabam zaproponowała nam za darmo diablopodobny projekt Star Wars: Uprising. Pojawił się on w wydaniu na urządzenia z systemami Android oraz iOS. W założeniach ma on wypełnić dziury fabularne, jakie powstają na styku Powrotu Jedi oraz Przebudzenia Mocy. Imperator nie żyje, ale jego podwładnym nie jest rzecz jasna na rękę…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy