Stara wersja Skype'a przestanie działać, ale Microsoft sam nie wie, o którą chodzi

Stara wersja Skype'a przestanie działać, ale Microsoft sam nie wie, o którą chodzi

Wideorozmowa z depositphotos
Wideorozmowa z depositphotos
Oskar Ziomek
16.05.2018 16:40

W Sieci zaczęły pojawiać się doniesienia o rozsyłanych przez Microsoft wiadomościach e-mail adresowanych do użytkowników starszych wersji Skype'a. Treść jest krótka, a przekaz jasny – 25 maja starsze wersje komunikatora przestaną działać i by zachować możliwość korzystania ze Skype'a, konieczne jest wybranie wersji nowszych.

Na ten moment nie ma pewności co należy rozumieć przez starszą wersję. Informacje publikowane na przykład przez serwis MSPoweruser tego nie wyjaśniają. Przypuszczać jednak można, iż chodzi o nieaktualizowane wersje Skype'a Classic (jako, że wciąż dostępny jest do pobrania) oraz wersji UWP dla Windowsa 10.

Zauważyliśmy, że korzystasz z wersji Skype dla systemu Windows 10, która przestanie działać po 25 maja 2018 r. Aktualizacja może mieć wpływ na historię starszych rozmów. Jeśli potrzebujesz pomocy w utworzeniu kopii zapasowej czatu, skontaktuj się z nami. Masz problemy z aktualizacją? Powiedz nam więcej.

Co ciekawe jednak, informacje trafiające do użytkowników wydają się nie być konsekwentne. Jeden z komentujących temat w Sieci zauważa, iż otrzymał wiadomość, o której mowa na dwóch swoich komputerach, mimo iż na obydwu korzysta wyłącznie ze zaktualizowanego Skype'a UWP. A to prawdopodobnie na zwiększaniu liczby jego użytkowników powinno Microsoftowi zależeć w pierwszej kolejności. Trudno zresztą uznać zaktualizowanego Skype'a UWP za starą wersję komunikatora.

Choć więc informacje w tym przypadku nie są jasne, część zagranicznych źródeł jednoznacznie łączy decyzję Microsoftu ze zmieniającym się prawem w Unii Europejskiej, inni natomiast uważają wydarzenia jedynie za przypadkowo zbieżne datą. Zaistniałe zamieszanie z pewnością nie jest wygodne i zrozumiałe dla samych użytkowników Skype'a, których liczba ostatnio tak czy inaczej spada. Główną przyczyną są nieustające zmiany i nowości trafiające do komunikatora, który w rzeczywistości ich nie potrzebuje i staje się tylko niepotrzebnie rozbudowany.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)