reklama

Stare lepsze: fani odtwarzają pierwszego Fallouta na silniku 3D nowszej części

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Przy okazji recenzji Fallouta 4, który mocno odchodzi od założeń pierwowzoru, dało się zauważyć dwie postawy, jeżeli o rolę marki w obecnym świecie chodzi. Jedni chcieliby powrotu do rozgrywki turowej w rzucie izometrycznym, inni zastanawiają się zaś, jak by to było zrobić przeróbkę oryginału na silniku 3D. Za kilka miesięcy poznamy odpowiedź na to drugie pytanie, bowiem fani już pracują nad odtworzeniem niezapomnianej gry.

Grupka zapaleńców obrała sobie podstawową komputerową wersję Fallout: New Vegas za platformę dla ambitnego projektu. W tej chwili tytuł można za niewielkie pieniądze nabyć w jakiejś wyprzedaży, a nie ma on też przesadnych wymagań systemowych, więc nie powinno być problemu z jego uruchomieniem. Inna ważna sprawa to dostępność narzędzi używanych do modyfikowania dzieła oraz radosna twórczość jego miłośników, bez której prace nad odrestaurowaniem Fallouta nie przebiegałyby tak bardzo sprawnie.

Ich postęp można na bieżąco śledzić na facebookowym profilu przedsięwzięcia. Twórcy nie ukrywają, że wzięli wiele gotowych elementów przygotowanych przez bardzo zdolną społeczność, co pozwoliło im na odpowiednie zmiany graficzne w wyglądzie lokacji czy postaci. Zniknie tutaj otwarty, szeroki świat. Zabawa podzielona zostanie na zamknięte obszary, z opcją poruszania się po siatce mapy oraz losowymi zdarzeniami, tak jak było w oryginale. Pozostanie akcja ukazana z oczu naszego herosa, który na starcie będzie się musiał oczywiście mierzyć ze szczurami... Powrócą przeciwnicy z pierwszego Fallouta, opracowani na bazie modeli z New Vegas. Ludzie przemówią, a to dzięki nagraniom od fanów. Każdy może się zgłosić, wystarczy się skontaktować z zespołem.

Gracze mimo wszystko zapatrzeni w klasyczny tytuł nie zostają na szczęście także na lodzie. Fallouta, którego niejednokrotnie dało się w internetowych promocjach pozyskać za darmo, najlepiej kupić w sklepie GOG.com i wtedy nie musimy się martwić, że gra nie będzie działać na nowoczesnym PC. Trochę ambitniejsi niech zaś sobie poczytają o modyfikacjach oryginału, przynajmniej łatkach od poprawy grafiki oraz na bieżąco rozwijanym pakiecie Fixt, który tak naprawdę jest wszystkim, czego dziś potrzebujecie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić