Stargunner 1.1a

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Stargunner to niezapomniana kosmiczna strzelanka sprzed lat, która swojego czasu powalała oprawą graficzną, bo korzystała z wcześniej wyrenderowanych obiektów, dających złudzenie 3D. Klasyczną rozgrywkę z lotem od lewej do prawej strony wzbogacono o zbieranie wzmocnień ognia, a także specjalnej waluty w kształcie kryształów, wydawanej potem w sklepie na ulepszenie naszej jednostki bojowej.

Akcja jest zawsze niezwykle dynamiczna, przez ekran przelatuje masa wrogów oraz pozostałości po zniszczonych statkach. Trzeba mieć się zawsze na baczności, ponieważ nieprzyjaciel zaatakować może z każdej strony, także od dołu czy z tyłu. Poza latającymi statkami, do walki włączają się tez stacjonarne wieżyczki strzelnicze czy ruchome działka. Z opresji nieraz wyratuje bomba, oczyszczająca natychmiast teren.

Żywotność produktu przedłużona została za sprawą wątku ekonomicznego. Jeśli nie uda się pokonać kolejnego bossa, warto pograć trochę więcej dla kryształów, a potem odpowiednio się dozbroić. Nie bez znaczenia przy czerpaniu radości z rozgrywki jest ponadto lekko futurystyczna muzyka, udanie podkreślająca akcję na ekranie. Kiedyś komercyjna gra, teraz rozpowszechniana jest jako darmowy projekt. Warto sprawdzić.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji. Gdyby gra działała za szybko, należy pamiętać o spowalniającej kombinacji Ctrl+F11.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!