Starlight Defense 1.01

Strona główna Windows Gry Strategiczne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Starlight Defense to ciekawa gra reprezentująca gatunek tower defense. Chodzi tutaj o powstrzymanie kolejnych fal wrogów podążających po z góry ustalonej ścieżce, a to poprzez rozstawianie po drodze różnorakiego rodzaju budowli obronnych.

W tym przypadku pewien potężny czarodziej musi ratować swoją krainę przed zakusami złowrogich zwierzaków. Oczywiście kluczem do sukcesu jest umiejętne i przemyślane wznoszenie kolejnych wież obronnych. Budynki dysponują odmiennymi właściwościami bojowymi. Jedne rażą wrogów prądem, inne ich zamrażają na chwilę spowalniając, podpalają stopniowo zabierając życie albo trują. Odpowiednio wcześniej na drodze przemarszu nieprzyjaciół warto też postawić umocnienie niszczące pancerz, by łatwiej poradziły sobie z nimi kolejne fortyfikacje.

W każdym z pięciu zakręconych etapów dostajemy 20 punktów życia do obrony. W zależności od ich ilości pozostałej na końcu układu wystawiona zostanie nam odpowiednia ocena. Rzecz jasna po falach zwyczajnych wrogów zdarzają się także te z bossami czyli stworkami znacznie mocniejszymi i trudniejszymi do zlikwidowania.

Należy pamiętać, że każdy zabity wróg to pieniądze, a te trzeba wydawać rozważnie decydując czy zamiast kolejnego budynku nie lepiej usprawnić już istniejący. Poszczególne budowle reprezentują ponadto inne żywioły co pozwala uzyskać ataki łączone. Przykładowo, potraktowany wodnym pociskiem przeciwnik zamieni się w sopel po podmuchu mroźnego wiatru.

Tytuł może nie zachwyca oprawą graficzną, ale za to mocno wciąga dzięki rozmyślnie wprowadzonym do rozgrywki elementom kombinowania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
luzak1977   9 #5 22.02.2014 18:37

Kurna, a mi na Windows 7 nie chce iść ta gra. Po włączeniu zmniejsza się rozdzielczość i pisze, że StarlightDefense.exe przestał działać. Może mam za szybki komputerek? :-)

shader301202   7 #4 22.02.2014 07:58

@Pentan: Już zagrałem i powiem ,że są bardzo małe wymagania :)

  #3 21.02.2014 23:39

Czy ktoś przeszedł poziom drugi, czy tylko ja mam z nim problem ?

Pentan   3 #2 21.02.2014 22:42

@shader301202: Prawdopodobnie komputer z monitorem ;)
A serio - nawet twórcy gry nie podali jej wymagań, nie sądzę żeby były wysokie.

shader301202   7 #1 21.02.2014 19:57

Jakie są wymagania sprzętowe tej gry?