Starsze kompilacje Windows 10 przestaną działać już za kilka dni

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeżeli testujecie na komputerach lub maszynach wirtualnych Windows 10, powinniście wiedzieć, że po określonym terminie system ten przestanie się już uruchamiać. Jeden z pracowników Microsoftu przedstawił planowane terminy zakończenia działania poszczególnych wersji testowych. Pierwszy z nich nastąpi już w tym miesiącu.

Nie wiadomo dokładnie, z czego wynika blokada, ale może to być kwestia bezpieczeństwa – prace nad nowym systemem ciągle trwają, znajduje się w nim wiele miejsc podatnych na różnego rodzaju ataki, a użytkownicy i tak nie powinni używać go w zastosowaniach produkcyjnych. Starsze kompilacje wyświetlając więc ostrzeżenia, a za jakiś czas zupełnie przestaną działać. Po 30 kwietnia nie będziemy już w stanie uruchomić Windows 10 w wersjach 9841, 9860, a także 9879. Pozostał więc niecały tydzień na aktualizację do nowszych wersji.

Nowsze wydania tj. 9926, 10041 i 10049 będą miały ważne licencje aż do 1 października. Po kolejnych dwóch tygodniach system przestanie się uruchamiać. Jak na razie nie jest jasne, czy testerzy będą mogli zaktualizować ostatnią z testowych wersji do wydania stabilnego, czy jednak wymagana będzie ponowna instalacja. Większość z użytkowników nie ma się czego obawiać – Microsoft nie tylko opublikował jakiś czas temu obrazy z nową wersją, ale na dodatek system może zaktualizować się automatycznie. Warto mieć jednak na uwadze, że Microsoft wbudował w testowe edycje Windows 10 mechanizm blokujący działanie systemu po określonym czasie.

© dobreprogramy
s