reklama

StartKey - pendrive do wszystkiego od Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft planuje stworzenie oprogramowania umożliwiającego zapisanie na kluczu USB przeróżnych ustawień systemu Windows oraz usług on-line Windows Live. Dzięki takiemu małemu nośnikowi, nazwanego roboczo StartKey, będzie można pracować zawsze z tymi samymi ustawieniami na każdym komputerze. Tapeta pulpitu, ikony, kontakty, ulubione, dokumenty i nie tylko - wystarczy tylko włożyć pendrive do portu USB, a ustawienia użytkownika zostaną załadowane.

Microsoft planuje zapisywać za pomocą StartKey ustawienia systemowe oraz konfigrację usług Windows Live, ale jednocześnie planowane jest udostępnienie specjalnego API, które umożliwi firmom trzecim dodawanie do StartKey opcji własnych programów. Do kogo adresowany jest StartKey? Oczywiście korzystać mogą wszyscy, ale podstawowym celem Microsoftu są kraje rozwijające się, gdzie nie każdy posiada swój osobisty komputer, a raczej korzysta z kilku różnych stacji - w szkole czy w pracy.

StartKey będzie współpracował nie tylko z kluczami USB, ale także z innymi nośnikami - np. kartami pamięci. Pierwsza wersja beta ma się pojawić jeszcze w tym roku. Fundamentem planów wydania StartKey jest umowa z firmą SanDisk na dostarczanie oprogramowania alternatywnego do U3 Smart Technology (służącego również do przechowywania ustawień programów).

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama