Static City

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Niektórych pasjonują roboty, ale za ich programowanie się nie wezmą, bo trzeba się wiele nauczyć. Być może bezpłatny projekt Static City skłoni ich jednak wreszcie do zajrzenia do książek. W grze mamy za zadanie doprowadzić wszystkie dostępne w danym etapie maszyny do wyjścia. Nie kierujemy nimi jednak bezpośrednio, a za pośrednictwem łańcuszka komend. Roboty muszą ze sobą także współpracować.

Rozpoczynamy od pojedynczego blaszaka, aby na przestrzeni kilku pierwszych poziomów poznać podstawy zarządzania podopiecznymi. Jeśli na trasie nie ma przeszkód, rozwiązanie układu to kwestia ustawienia, że należy dotrzeć do wrót. Szybko jednak oczywiście sprawy się komplikują. Pojawiają się różne terminale, odblokowujące przejścia dalej, gruz, który trzeba oczyścić, czy w końcu koledzy.

Wciągająca zabawa pozwala przyswoić bardzo podstawowe zagadnienia z dziedziny programowania. Poza ciągiem przyczynowo skutkowym, stosować będziemy również między innymi pętle zadań, powtarzające się do czasu zaistnienia pewnej sytuacji. Co ważne, gra nie nudzi, ani nie irytuje, a dodatkowo oferuje bardzo atrakcyjną dla oka oprawę. Poziomy są niewielkie, więc wystarczy ułożyć sobie wpierw w głowie, co i jak.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!