ASUS T100 TA, nowe oblicze tabletów x86

Jak większość z was wie dwa tygodnie temu redakcja wraz we współpracy z firmą Intel zaczęła rozsyłać do testów urządzenia z nowymi rozwiązaniami Intela. Ja dostąpiłem zaszczytu przetestowania komputera hybrydowego firmy ASUS oT100TA w podstawowej jego wersji dostępnej na naszym rynku za 1499 PLN.

Cóż ta hybryda w sobie zawiera?

  • Procesor Intel® Bay Trail-T Quad Core Z3740 1.33 GHz /item]
  • Pamięć 2 GB
  • Ekran 10.1" 16:9 IPS HD (1366x768)
  • Dysk 32GB eMMC
  • Bateria polimerowa o pojemności 31 Whr

Porównanie wydajności porównywania ID różnych typów danych.

Od dłuższego już czasu męczyło mnie o ile wydajniejsze jest wykonywanie operacji join w zależności od typu danych jaki jest do tworzenia ID w kolumnie. Ostatnio widziałem także podobne pytanie na forum i postanowiłem się wreszcie temu przyjrzeć.

Testy wykonam na SQL Server 2012 Express.Porównam trzy typy danych:

  • Integer - typ liczb całkowitych, zalecany przez Microsoft, jego wielkość to 4 bajty (32 bity)
  • Nvarchar - typ ciągu znaków, jego wielkość jest zależna od ilości znaków.

KMPlayer 3.7 bez reklam

KMPlayer jest dość popularnym programem do odtwarzania plików filmowych z napisami, jednak ostatnia wersja wprowadziła bardzo nieprzyjemny dodatek.Otóż od wersji 3.7 główne okno programu to jedna wielka reklama, która sporej grupie osób się nie podoba.A wygląda to teraz tak :(

Na szczęście istnieje metoda zablokowania reklam, i polega ona na dodaniu do pliku

C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts

VSTO czy to kiedyś będzie popularna technologia?

Część osób zapewne kojarzy środowisko programistyczne dostarczane wraz z każdym pakietem Office od Microsoftu. Jest to stary ale doskonale znany język VBA (Visual Basic for Applications). Jednak z powodu jego pradawnej wręcz konstrukcji środowisko to nie jest już od wersji 2003 rozwijane a jedynie są dołączane uaktualnienia obiektów wraz z każdą nową wersją Office. Samo IDE odstrasza swą brzydotą i brakiem funkcjonalności, ale mimo wszystko masa osób do dziś z niego korzysta.

Z drugiej strony „barykady” mamy nowoczesne środowisko VSTO czyli Visual Studio Tools for Office.

ACTA i reszta, moja wizja świata cyfrowej rozrywki

Na początek może zaznaczę że rozumiem twórców i wydawców, którzy chcą wprowadzać w życie rozwiązania typu ACTA itp., gdyż są po prostu jawnie okradani i nic nie mogą z tym zrobić. I jestem zdania że podobne rozwiązania po konsultacjach społecznych w końcu wejdą w życie i nie spowodują nic złego a wręcz przeciwnie, bo wreszcie będzie można spokojnie zarabiać na produkcji szeroko pojętych utworów.

Szkoda że tak mało osób protestujących przeciwko tym ustawom połapało się że piractwo niszczy ich miejsca pracy.

Grupa domowa w Windows 7

Wymiana plików pomiędzy komputerami to cały czas jedno z podstawowych zadań, które chcą realizować użytkownicy w firmach i domach. O ile w firmach z użyciem Active Directory jest to dość proste zadanie, to już w domach czy małych firmach jest to zazwyczaj istny horror. W firmie po pierwsze mamy scentralizowaną bazę użytkowników i zasoby udostępnia się konkretnym osobom czy grupom (np. Janek z 4 piętra oraz jego zespół JanekTeam).

UEFA a chmura, stracona okazja

Ostatnio często mówi się o rozwiązaniach w chmurze i do czego mogą być przydatne. Opiszę tu bardzo dobry przykład jak zmarnowano okazję skorzystania z dobrodziejstw tej technologii i to na przykładzie dość „gorącym”.

Od 1 marca od godziny 16 można zamawiać bilety na Euro 2012, albo może ludzie próbują. Strona po prostu nie wytrzymuje obciążenia i widać głównie taki obrazek.

Moje trzy grosze do piractwa.

Ostatnio moja żona rozmawiała z człowiekiem który pytał się w jaki sposób może się zabezpieczyć przed kradzieżą filmów swojej produkcji.

Człowiek ten za pośrednictwem Allegro sprzedaje usługę montażu filmu ze zdjęć. Za ok. 50 PLN użytkownik Allegro wykupuje od niego film, który on utworzy na bazie zdjęć klienta. Pan ten nagrywa filmy na płycie DVD aby można je było łatwo wszędzie odtworzyć. Niby zadanie proste (i cena niska) ale jest jedno małe ale.