reklama

Steam Cleaner 2.3

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Steam Cleaner to program do usuwania zbędnych plików powstałych w wyniku działania aplikacji do zarządzania grami, takich jak tytułowy Steam, Origin, UPlay, GOG Galaxy, ale również Battle.net oraz Nexon. W przypadku dużej kolekcji gier, aplikacja pozwoli zwolnić z dysku nawet do kilkuset megabajtów miejsca.

Korzystanie z programu jest bardzo proste. Wystarczy go uruchomić, aby ścieżki zainstalowanych programów zostały automatycznie wykryte, a następnie przeskanowane pod kątem plików-śmieci. Cały proces jest bardzo szybki i trwa zaledwie kilka sekund. Znalezione pliki wyświetlane są na liście wraz z pełnymi ścieżkami dostępu. Aby je usunąć, należy skorzystać z symbolu kosza na śmieci. Należy mieć jednak świadomość, że pliki usuwane są bezpowrotnie i nie będzie się dało ich przywrócić.

Warto dodać, iż program rozwijany jest w oparciu o licencję z otwartym kodem, zatem każdy może przyczynić się do jego rozwoju. Twórcy starają się na bieżąco rozwiązywać wszelkie błędy, ale należy odnotować, iż program czasem niesłusznie uznaje niektóre z plików za zbędne, w efekcie usuwając istotne dane z punktu widzenia gier. Może to prowadzić do uszkodzenia instalacji konkretnej gry, czy też programu do zarządzania wymienionego na wstępie.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Zero Ghost   16 #2 28.01.2017 14:58

Soft jest całkiem ciekawy ,automatycznie skanuje śmieci i pozwala na zapoznanie się ze znaleziskami :P
na moim kompie znalazł ponad 500 MB ,większość pochodziła ze starych gier jak seria Anomaly znalazł też garstkę śmieciuszków UPlay'a ,i całe zero z Battlenetu .
Usunąłem te odpady... i wszystko nadal śmiga bez najmniejszych problemów ,generalnie niczego nie zepsuł ,można śmiało wypróbować :) .

Autor edytował komentarz w dniu: 28.01.2017 14:59
Ryczykipiur   4 #1 16.01.2017 20:45

Dobry i darmowy, jak ktoś gra na Steamie to powinien zaopatrzyć się.

reklama