Steam Cleaner Steam Cleaner 2.4

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobie​rz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Steam Cleaner to program do usuwania zbędnych plików powstałych w wyniku działania aplikacji do zarządzania grami, takich jak tytułowy Steam, Origin, UPlay, GOG Galaxy, ale również Battle.net oraz Nexon. W przypadku dużej kolekcji gier, aplikacja pozwoli zwolnić z dysku nawet do kilkuset megabajtów miejsca.

Korzystanie z programu jest bardzo proste. Wystarczy go uruchomić, aby ścieżki zainstalowanych programów zostały automatycznie wykryte, a następnie przeskanowane pod kątem plików-śmieci. Cały proces jest bardzo szybki i trwa zaledwie kilka sekund. Znalezione pliki wyświetlane są na liście wraz z pełnymi ścieżkami dostępu. Aby je usunąć, należy skorzystać z symbolu kosza na śmieci. Należy mieć jednak świadomość, że pliki usuwane są bezpowrotnie i nie będzie się dało ich przywrócić.

Warto dodać, iż program rozwijany jest w oparciu o licencję z otwartym kodem, zatem każdy może przyczynić się do jego rozwoju. Twórcy starają się na bieżąco rozwiązywać wszelkie błędy, ale należy odnotować, iż program czasem niesłusznie uznaje niektóre z plików za zbędne, w efekcie usuwając istotne dane z punktu widzenia gier. Może to prowadzić do uszkodzenia instalacji konkretnej gry, czy też programu do zarządzania wymienionego na wstępie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!