r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Steam Family Sharing wyszło z bety, można się już dzielić grami z innymi

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Ważna informacja dla tych, którzy niekoniecznie lubili udostępniać innym całe swoje konto Steam, by ktoś mógł przejść sobie jedną z gier z ich kolekcji. Zakończono testy Steam Family Sharing, czyli opcji umożliwiającej współdzielenie tytułów z cyfrowej biblioteki z kimś, a tym samym możliwość tę mogą już wypróbować wszyscy. Kwestia wejścia do ustawień klienta i aktywowania odpowiednich rzeczy w zakładce Rodzina.

Podstawy tej funkcjonalności wykłada odpowiedni przewodnik. Family Library Sharing wymaga stałego połączenia z Internetem. Autoryzować można nawet 10 urządzeń i 5 użytkowników Steam, przy czym nie każdym tytułem da się podzielić (na przykład gdy wymaga on dodatkowej subskrypcji). Wybranym znajomym odblokowujemy też całą swoją bibliotekę, nie pojedyncze pozycje. Z biblioteki korzystać może w danej chwili tylko jedna osoba. Kiedy pobawić się postanowi posiadacz konta, a ktoś inny akurat na nim siedzi, otrzyma on kilka minut na wyjście z gry lub zakup jej na własny użytek. Gość ma dostęp do zestawów DLC nabytych przez właściciela konta, ale nie w przypadku, kiedy sam ma już daną grę na własność. Nic też nie dokupi w imieniu posiadacza konta.

Popularności wprowadzanego rozwiązania zapewne blisko zacznie przyglądać się Microsoft. Przypomnę, że jedną z funkcjonalności, którą wyrzucono z Xboksa One wraz z powrotem do starej polityki wykorzystywania gier na nośnikach, był właśnie podobny system. Szkoda go było, ale nie wykluczano przecież jeszcze jego pojawienia się.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.