Steam Reviews w becie, czyli Valve umożliwia recenzowanie produktów z oferty sklepu

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Jak to mówią, lepiej późno, niż wcale — Valve w becie wystartowało z opcją zamieszczania przez użytkowników Steam recenzji gier, które zakupili w cyfrowym sklepie albo mieli z nimi styczność w inny sposób. Steam Reviews dopuszcza dodawanie swojej opinii również wtedy, gdy wypróbowaliśmy jakiś produkt w ramach popularnych darmowych weekendów czy korzystając z nadchodzącej opcji dzielenia się grami. Obok wpisu pojawi się czas, jaki z tytułem spędziliśmy, a w przypadku oprogramowania — przez ile z niego korzystaliśmy. Recenzje można oceniać, a wybranego autora śledzić.

Na razie nie pojawiają się żadne noty (np. w skali 1-10), ale Valve myśli, jak w sensowny sposób je wprowadzić, żeby były one zawsze adekwatne do aktualnego poziomu reprezentowanego przez dany projekt, biorąc między innymi pod uwagę datę premiery oraz wydane później aktualizacje i rozszerzenia. Dotychczasowe rekomendacje użytkowników automatycznie zmieniły się w recenzje. Deweloperzy zachęcani są do aktywnego dialogu ze społecznością, szczególnie w przypadku opinii niepochlebnych.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji