reklama

Steam wynosi zbieractwo w grach na nowy poziom, wprowadza karty

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Steam od dawna zachęca graczy do wyciskania wszystkich soków z zakupionych na cyfrowej platformie Valve produkcji, a to poprzez system osiągnięć, oparty na wypełnianiu określonych zadań podczas zabawy. Teraz do tego dorzucone zostaje w becie zbieranie różnorodnych kart. Im więcej gramy i czasu poświęcamy na odkrywanie w nabytych pozycjach wszystkiego, co się da, tym nasza „talia” szybciej wzbogaca się o kolejne elementy, a to przekłada się na prestiż w sieci. Kolekcjonujemy kolejne zestawy i można się wymieniać zdobyczami też z innymi.

Mniej więcej połowę kart przypadających na daną grę jesteśmy w stanie zdobyć zwyczajnie poświęcając jej czas, dla uzyskania reszty trzeba będzie już pohandlować ze znajomymi. Po zgromadzeniu wszystkich z danej kolekcji otrzymujemy specjalną odznakę, widoczną potem w ulepszonym profilu gracza, do tego zaś dochodzą losowe grafiki do wykorzystania, szansa na kupon zniżkowy plus 100 punktów doświadczenia, żeby podbić poziom naszego konta. Wysoki Steam Level to dalsze korzyści, ale póki program Steam Trading Cards jest w becie (trzeba się do niego specjalnie zgłosić), nie ma co wchodzić tutaj w szczegóły. Na razie system wprowadzono testowo do garści gier: Counter-Strike: Global Offensive, Team Fortress 2, Dota 2, Portal 2, Half-Life 2 oraz Don't Starve.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało