Step Tracking Live Wallpaper Step Tracking Live Wallpaper 1.0

Strona główna Android Personalizacja Tapety i motywy
Pobierz program
lub zeskanuj:

Step Tracking Live Wallpaper to animowana tapeta, która integruje się z usługą Google Fit i w sprytny sposób obrazuje, ile kroków z dziennego limitu już wykonaliśmy, a ilu nam jeszcze brakuje do osiągnięcia celu.

Po zainstalowaniu i ustawieniu Step Tracking Live jako domyślnej tapety na ekranie urządzenia, wyświetli ona kroplę widoczną na szarym tle. Gdy osiągniemy dzienną liczbę kroków, którą ustawiliśmy w Google Fit, wtedy kropla będzie cała w kolorze niebieskim. Im więcej kroków, tym więcej w niej właśnie niebieskiego koloru. Co ciekawe, woda w wirtualnej kropli wyświetlanej przez aplikację zmienia swoje położenie wraz z ruchami smartfonu. Wszystko dlatego, że aplikacja wykorzystuje do pracy dane z wbudowanego w smartfon żyroskopu.

Aby aplikacja Step Tracking Live Wallpaper działała poprawnie, potrzebuje połączenia z programem Google Fit, który m.in. codziennie liczy kroki stawiane przez użytkownika smartfonu. Step Tracking Live bazuje bowiem na API Google Fit i to z niego czerpie dane, które wyświetla na ekranie głównym smartfonu.

Program powstał w ramach projektu Android Experiments i jest to aplikacja open source'owa. Jej kod źródłowy można znaleźć tutaj.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!