reklama

Sterowanie pupą i językiem, czyli co w wolnym czasie robią inżynierowie z Valve

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Dziwne wydawały się komuś pomysły na inteligentną perukę lub mające służyć walce z podjadaniem specjalne biustonosze? Warto zapoznać się z poczynaniami inżyniera Bena Krasnowa z Valve, który na swoim kanale na YouTube regularnie umieszcza materiały wideo z prac nad najróżniejszymi projektami. Niedawno podzielił się ze światem prototypami urządzeń wykorzystywanych do sterowania PC pupą i językiem.

Kręcicie się na krześle przed monitorem podczas grania? Kiedyś będziecie mogli pewnie nabyć specjalny kontroler od Valve umieszczany pod pośladkami, przekładający bujanie się na boki na ruchy postaci na ekranie. Od dawna myśli się w firmie także o wirtualnej rzeczywistości i może wkrótce się w niej po prostu... rozsiądziemy? Warto zauważyć, że zestaw składa się z rozebranych na części wagi łazienkowej oraz pada od Xboksa 360.

Komu z kolei nie będzie się chciało sięgać po myszkę, ten może zdecyduje się na specjalny pseudo aparat ortodontyczny z laserowym czujnikiem, dzięki któremu latając językiem w buzi na wszystkie strony przyjdzie nam obsługiwać aplikacje komputerowe.

Można się śmiać z pomysłów Krasnowa, ale kiedy tylko weźmie się pod uwagę osoby niepełnosprawne i fakt, że te dosyć proste w sumie modyfikacje mogą komuś znacznie ułatwić życie, zaczynamy je doceniać. Nie prezentują się one tak ładnie, jak chociażby ostatnio prezentowany zestaw do sterowania wózkiem inwalidzkim z wykorzystaniem wczepionego w język magnesu, ale pokazują, iż dla chcącego nic trudnego. Przy odrobinie tzw. pomyślunku, niskim kosztem wiele naprawdę da się samemu zdziałać.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić