reklama

Steve Ballmer pojutrze w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski oddział Microsoft wydał oficjalny komunikat prasowy w sprawie wizyty w naszym kraju Steve'a Ballmera - dyrektora zarządzającego (CEO) Microsoft Corporation, którą zapowiadaliśmy w marcu.

Znany jest już ramowy plan wizyty szefa Microsoftu. Jak informuje polskie Centrum Prasowe korporacji, w czwartek, 26 kwietnia Ballmer spotka się z reprezentantami polskiego biznesu, w tym partnerami i klientami firmy, a także programistami i osobami wyróżnionymi przez Microsoft tytułem MVP (Most Valuable Professional). Ponadto, jak już pisaliśmy, Steve Ballmer wystąpi drugiego dnia konferencji Microsoft Security Summit & Developer Days 2007 gdzie będzie też odpowiadał na pytania zebranych gości (konferencję będzie można oglądać online, po bezpłatnej rejestracji).

Kolejna już wizyta Steve'a Ballmera w Polsce świadczy o dużym znaczeniu, jakie zarówno dla niego samego, jak Microsoft Corporation ma nasz kraj i drzemiący w nim potencjał intelektualny i technologiczny. Jestem przekonany, że nadarzająca się możliwość wymiany opinii i idei w gronie najwyższej klasy specjalistów IT będzie doskonałą okazją do zweryfikowania dotychczasowych i stworzenia nowych kierunków rozwoju technologii w naszym kraju - powiedział Marek Roter, dyrektor polskiego oddziału Microsoft.

Steve Ballmer - przez wielu znienawidzony, przez wielu uwielbiany. Postać niewątpliwie kontrowersyjna, wyróżniająca się wśród szefów dużych korporacji w branży. W Microsoft od 1980 roku. Steve Ballmer to przede wszystkim lider - obecnie bez wątpienia postać numer jeden w Microsoft. To nie tylko niezwykle sprawny i skuteczny menedżer odpowiedzialny za bieżące funkcjonowanie całej korporacji ale także współtwórca i główny wykonawca jej strategicznych misji i wizji. Powszechnie opisywany jako człowiek niezwykle dynamiczny, pełen pasji, zdecydowania i humoru. Bez wątpienia podczas publicznych wystąpień jest doskonałym showmanem (choć niektóre jego występy są niekiedy powodem drwin), który nie tylko nie unika najcięższych tematów ale porusza je w bardzo bezpośredniej i ekspresywnej formie. Gdy Microsoft był jeszcze niewielką firmą, Steve Ballmer był głównym bohaterem reklamy Windows 1.0. Niezwykle zaangażowany i oddany rozwojowi korporacji. Do niedawna w cieniu Billa Gatesa. CEO Microsoft od stycznia 2000 roku.

Steve Ballmer odwiedzi Polskę po raz czwarty. Jego poprzednia wizyta w naszym kraju odbyła się w maju 2002 roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić