r   e   k   l   a   m   a
reklama

Steve Jobs nadal walczy z DRM

Strona główna Aktualności

O autorze

W lutym współzałożyciel firmy Apple, Steve Jobs, opublikował list otwarty, w którym wypowiedział się przeciwko zabezpieczaniu muzyki systemami typu DRM. Na początku kwietnia doczekaliśmy się pierwszego efektu jego apelu - wytwórnia EMI zaoferowała utwory bez DRM i w lepszej jakości, ale droższe o 30 centów.

Jobs idzie jednak dalej, teraz zapowiedział, że będzie dążył do tego, aby do końca roku połowa muzyki sprzedawanej w sklepie iTunes była oferowana bez zabezpieczeń DRM. Burzy to plany wytwórni muzycznych, które najchętniej zmieniłyby sklepy z muzyką w wypożyczalnie. Jobs twierdzi jednak, że ludzie lubią być właścicielem swojej muzyki i będzie aktywnie dążył do zmiany aktualnego modelu sprzedaży.

Pierwszy list otwarty Jobsa na temat DRM został przyjęty przez środowisko jako teoretyczny wywód, jednak potem okazało się, że nie były to tylko puste słowa. Być może także te zapowiedzi zostaną choć częściowo zrealizowane, zwłaszcza biorąc pod uwagę tak powszechną wśród społeczeństwa niechęć do DRM.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial