reklama

Stinger 12.1.0.2862

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Skanery i szczepionki antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Stinger to bezpłatny skaner antywirusowy stworzony przez laboratorium AVERT (Anti-virus and Vulnerability Emergency Response Team) firmy McAfee - znanej m.in. z popularnego w Stanach Zjednoczonych programu VirusScan.

Umożliwia wykrywanie najbardziej popularnych wirusów. Co ważne program pozwala nie tylko na wykrywanie ale także na naprawianie zarażonych plików lub ich ew. kasowanie. Podobnie jak w klasycznych programach antywirusowych, Stinger potrafi skanować również pliki skompresowane.

Raport z procesu skanowania można zapisać do pliku.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
reklama

Komentarze

0 nowych
  #94 20.02.2018 19:05

Dziękuję za dokładniejsze wytłumaczenie .Interesuję się skanerami innymi niż tymi bardziej znanymi czy popularnymi .Polemizując mogą być przereklamowane lub nieskuteczne a nawet jako ładny gadżet dla tych lubią instalować dodatki , w ciągłej fazie beta również czy sypać false positive . Jak zapewne wiesz jest mały wybór skanerów i z reguły są dwa najczęściej pobierane ,więc szukam alternatywy do nich .Są osoby które mają tylko antywirusa i im to wystarczy , szczególnie gdy antywirus jest z wyższej półki skuteczności lub jest jako pakiet bezpieczeństwa z reguły płatny .Mi sprawia przyjemność jak od czasu do czasu włączę skaner i sprawdzę czy komputer czysty lub czy główny antywirus coś nie przepuścił ale mam wątpliwości czy skanery spełniają swoje funkcje i czy producentom zależy na utrzymaniu w mocy coś darmowego. Ostatnio na moim Windows 7 próbuję takiego układu tzn. Microsoft Security Essentials i skaner " mrt narzędzie " wbudowane w system siódemki na stałe i aktualizowane przez Microsoft co jakiś czas oraz Zemana AntiMalware .Mam też skaner ESET ale chcę zastąpić go testując Stinger a Zemana zastąpić może okresowo np. Xvirus Anti-Malware .Miałem kilka skanerów i żaden nic nie znalazł lub znalazł jakieś pierdółki oprócz tego 9-lab Remowal Tool który znalazł szkodniki i je dezaktywował ale jest pod znakiem zapytania jego dalszy rozwój .

  #93 10.02.2018 03:01

@wiem mniej.79 (niezalogowany):

Tak, Ty decydujesz o usunięciu podejrzanych plików z kwarantanny lub o przywróceniu do oryginalnej lokalizacji.
Tak, słabo znam angielski i jakoś daję radę. Jest w miarę prosty w obsłudze.
To tylko niewinna prowokacja (bez prywatnych wycieczek z mojej strony) „miałem na myśli nie w temacie lub zbyt duże odbieganie od tematu”.
Stinger na moje „oko” nie instaluje się na dysku. W trayu, po skończonym skanowaniu wyłączam realną, w czasie rzeczywistym ochronę Stingerem (mój wybór).
Też urzęduję na Windows 7 64.
Odrzuca mnie od Win Dziesiątki i zagrywek Msoftu.

Stinger to tylko taki „ubogi” (bardzo) kuzyn McAfee Total Protection, tak dla przykładu.

Ja tak „pracuję” na Stingerze:

Advanced setting:
Scan target: wszystko
Scan options: bez report applications
On threat detection: report
GTI settings - Sensitivity: Very High

Scan: Windows 7, opcje folderów-pokaż chronione pliki systemu operacyjnego; pokaż ukryte foldery, pliki i dyski (na czas skanowania).

Quarantine setting: Quarantine infected files.

Log setting: Include all scanned files.

False positive-tak mogłoby się wydawać. Sklasyfikował mi jakieś pliki z Androida 2.6.4 F1.
Nie spodobały się mu rom-y Androida (stare wersje 2.6.4, modyfikowane do wersji F1 SII, v6, v7, v8)
Przeniósł do kwarantanny.
Stwierdził, że w plikach są trojany...
...zlałem go!
Przywróciłem pliki do oryginalnej lokalizacji.
Plik koparki (!) krypto walut usunąłem z kwarantanny („zniszczyłem”).

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Osobiście jestem (mam nadzieję, że nikt mnie nie „zlinczuje” ha, ha, ha...!) „zwolennikiem” McAffe (MTP).
Mój wybór!
:)

Jeżeli masz żal o wpadki Intela, to...
Intel jest największym udziałowcem spółki McAfee: Stinger (McAfee). Historia znana wszystkim raczej na pewno.
Jeżeli „lubisz” Johna McAfee... za powiedzmy jego „zwariowany” charakter... To, czemu nie!
Był posądzany o antyspołeczne wychylanie się (pomówienia w związku ze sprawą Gregory Viant Faull jako „person of interest”).
Wszyscy „przegraliśmy swoje życia” w porównaniu z Johnem McAfee i jego życiem.
(proszę o zdrowy dystans).

;)

  #92 05.02.2018 08:49

Domyślnie Stinger naprawi wszystkie zainfekowane pliki, które znajdzie i czy macie takie działanie na stałe ? Czy coś zmieniacie w ustawieniach w trakcie instalacji - sugestie i wnioski ? Czy znajduje także tzw. false positive szczególnie przy wysokim ustawieniu ? Chcę wyłączyć funkcję domyślną a zaznaczyć aby zainfekowane pliki dawał do kwarantanny .

  #91 05.02.2018 08:32

Do bez ględzenia . O wreszcie poprawiłeś mi humor bo jest osoba która ma program od 2014 roku i odpowiedź dotyczy wyłącznie Stingera ale szkoda ,że lakoniczna . Mam pytanie praktyczne - czy w tym Stinger jest opcja ,że znalezione podejrzane pliki kieruje do kwarantanny a następnie sami podejmujemy decyzje po odpowiednim poszukaniu wiedzy które usunąć ? Czy dla osoby nie znającej angielskiego program jest intuicyjnie przewidywalny tzn. łatwy w obsłudze ? Jest taki mały wybór skanerów antywirusowych i niektóre mają więcej negatywnych opinii ,że poszukuję alternatywy do nich . Mam Windows 7 ,więc nie ma problemu ze zgodnością pobieranych programów z systemem jak to ma miejsce w Windows 10 . Nie gniewaj się " bez ględzenia " miałem na myśli nie w temacie lub zbyt duże odbieganie od tematu .

  #90 17.01.2018 19:13

@wiem mniej.79 (niezalogowany):

Bez ględzenia to będziesz „musiał” postarać się samemu!

:)

...ale jezeli chcesz brać w „ciemno” ...uzywam od 2014 roku w różnych sytuacjach, bez ględzenia!

;)

  #89 06.01.2018 16:36

@wiem mniej. 79 (niezalogowany): Używam tego programu tylko starszej wersji i jest ok

  #88 25.11.2017 10:30

Zadałem pytanie do programu Stinger a nie o komentarze do McAfee innego produktu . Mnie interesuje czy Stinger jest skuteczny ale aby o tym dowiedzieć muszę zapytać kogoś kto miał lub ma ten program w praktyce na swoim komputerze ? Z tego co o nim czytałem to jest bezpieczny i jest porównywalny do innych tego typu programów ,więc może być jako alternatywa do nich .Mi nic nie wciskają tylko proponują a jeżeli nie chcesz programu wystarczy odznaczyć a nie klikać bezmyślnie jak niektórzy to robią a później narzekają na wciskanie . Napisz konkretnie o programie a nie opowiadaj to co usłyszałeś lub przeczytałeś . Jeżeli nigdy nie zainstalowałeś tego programu to nie komentuj .

hmo   8 #87 19.11.2017 12:27

@SMDOBPRO: Po zakupie nowego lapciucha i postawieniu systemu przede wszystkim wywalilem ten hamerykanski dodatek. Wciskaja go prawie wszedzie, ciekawe tylko ilu toto uzywa. Pozdrowil:)

  #86 23.06.2017 09:15

Czy ktoś uzywał ten program w praktyce przez dłuższy czas i może się o nim wypowiedzieć ale bez ględzenia ?

SMDOBPRO   5 #85 10.02.2017 13:16

Zobaczcie na producenta. To chyba wytwórca śmiecia wciskanego przy instalacji flashplayera od adobe.

momentus   7 #84 29.12.2016 09:23

@marekchalwa: Mozesz miec takie zdanie, natomiast owy "łeb" u mnie sie sprawdza. Kilka razy znalazl jakies smieci. Nie oznacza to jednak ze jestem nim "zauroczony". Poprotu dziala i juz.

marekchalwa   4 #83 28.12.2016 19:23

@momentus: dr.łeb dla mnie to nic niewarty skaner

SebaKomp   6 #82 20.11.2016 20:24

@FreeWare_RK: Nie jest zły. Zagrożenia "pospolite" wykrywa. Zemana lepsza.

momentus   7 #81 18.11.2016 20:28

Stingerowi jakos nie ufam, sam nie wiem dlaczego. Zdarzy mi sie uzyc skanera od dr.Weba, kilka razy mi pomogl.

Autor edytował komentarz w dniu: 18.11.2016 20:29
  #80 09.09.2016 11:05

Ściągnąłem go na komputer parę miesięcy temu z jakiejś strony nie pamiętam i u mnie całkowicie nie odpalił tzn. skan był na początku i się zatrzymał . Kręcił ,kręcił się wskaźnik bez końca i nic z tego . Chyba coś go blokowało bo 3/4 skanu nie odbyło się ,więc go odinstalowałem .Zastanawiam się czy się dobrze Stinger odinstalowuje tym co mamy do usuwania w Windowsie czy trzeba ściągać jakiś program bardziej skuteczny i dokładniejszy ? Dlatego nie mogę dokonać jego oceny praktycznej i czy nie miesza w systemie ale być może po ocenach innych pozytywnych ponownie go zainstaluję w przyszłości . Z reguły instaluję programy ze strony Dobre Programy i nie miałem większych problemów , gdyż wcześniej czytałem co przy okazji z dodatków do programu nie instalować .Ogólnie nie polecam ściągać programów nie znając angielskiego bo coś można zrobić nie tak , coś nie potrzebnie zainstalować , źle zaznaczyć ,źle zinterpretować co się czyta a później narzekać ,że program do kitu lub strona Dobre Programy też . Najlepsze są po polski szkoda ,że tak mały wybór.

FreeWare_RK   21 #79 20.08.2016 00:45

@bystryy: To i ja dorzucę się do pytania? Ciekaw jestem jak on się sprawdza.

bystryy   13 #78 13.07.2016 15:26

Kiedyś używałem i sprawdzał się średnio. Widzę, że pojawiła się wersja 64-bitowa. Warto zaprzęgać?

  #77 24.05.2016 16:38

@witek111: odwiedza odwiedza ... tylko, że program się praktycznie nie zmienia - tylko baza zagrożeń zwalczanych się rozrasta

witek111   13 #76 05.03.2016 12:47

widzę iż często aktualizują to coś.... jak ze skutecznością???

PS.edit widzę nikt tego tematu nie odwiedza

Autor edytował komentarz w dniu: 12.04.2016 19:57
  #75 17.10.2015 15:31

@Anonim (niezalogowany):
Mam ok 300GB na dysku.

reklama