Stop Motion Maker Stop Motion Maker 1.2.0

Strona główna Android Multimedia Montaż wideo
Pobierz program
lub zeskanuj:

Stop Motion Maker to aplikacja na smartfony z Androidem, dzięki której możemy tworzyć własne animacje poklatkowe.

Teoretycznie tworzenie animowanych plików przy użyciu smartfonu jest już dość proste, a do tego celu można użyć np. aplikacji Zdjęcia Google. Ale jeśli szukacie narzędzia, które przeznaczone jest tylko do zadań tego typu, to warto przetestować właśnie program Stop Motion Maker.

Aplikacja jest prosta w użyciu. Wystarczy ustawić wybrany kadr w aparacie fotograficznym, a następnie wykonać serię zdjęć. Cały proces można przejść albo ręcznie, albo wybrać opcję, dzięki której to aplikacja sama wykona fotografie w odpowiednim czasie. Każde z ujęć wyświetla się w oknie podglądu, umieszczonym pod ekranem z widokiem na fotografowany kadr lub obiekt. Później możemy edytować wykonane zdjęcia, tworząc z nich animację, a program pozwala ustawić własny czas przenikania się poszczególnych zdjęć, aby np. przyspieszyć efekt animacji. Gotowe pliki zapisywane są w formacie mp4 i można je albo zapisać na urządzeniu, albo udostępnić np. na Facebooku.

Siłą programu jest jego prostota, dzięki czemu nawet mniej obeznani z zasadami tworzenia animacji użytkownicy powinni sobie poradzić z jego obsługą. Minusem są zaś reklamy, które wyświetlają się w dość ważnym miejscu aplikacji, bo tuż nad ekranem głównym. Można się ich pozbyć, decydując się na wydatek ok. 4 zł.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!