reklama

Stranger Things: The Game przypomni kultowy serial przed jego 2. sezonem

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Serial Stranger Things zadebiutował bez większego rozgłosu w serwisie Netflix latem 2016 roku – miał być miłą wakacyjną rozrywką dla dotkniętych nostalgią lat osiemdziesiątych geeków. Świetny scenariusz, scenografia i gra młodych aktorów uczyniły jednak ze Stranger Things serial kultowy, o którym rozpisywały się nawet mainstreamowe pisma kulturalne, a wzornictwo znalazło zastosowanie w popularnych memach. Teraz, na trzy tygodnie przed premierą drugiego sezonu Stranger Things, zyskaliśmy możliwość pogrania sobie na urządzeniach mobilnych w retro-grę na motywach z przedstawionej historii.

Stranger Things: The Game może i przywołuje klimat roku 1984, ale powiedzmy sobie szczerze, tak dobrze wyglądających gier w tamtych czasach nie było. Grafika przynajmniej na poziomie 16-bitowych Amig, i to z czipsetem AGA, nawiązująca w formie do klasycznych japońskich RPG. Kolorowe piksele cieszą oczy, a pełna polonizacja gry uprzyjemni rozgrywkę tym, którzy nie znają za dobrze angielskiego.

Pamiętający miasto Hawkins w stanie Indiana szybko się tu odnajdą, prowadząc głównych bohaterów serialu, z których każdy ma swoje własne specjalne umiejętności. Pomogą one w rozwiązywaniu zagadek, walce z przeciwnikami i zbieraniu przedmiotów (m.in. gofrów, krasnali czy kaset VHS), pozwalających odblokować dodatkowe treści w grze. Podobno są wśród nich wciąż nieznane atrakcje z drugiego sezonu gry.

Możecie grać spokojnie – gra nie tylko jest darmowa, ale też nie ma w niej żadnych mikropłatności. Coś specjalnego w grze ma wydarzyć się 27 października, kiedy to na Netflixie pojawi się drugi sezon Stranger Things, jeśli więc jesteście fanami tego ciekawego serialu, warto się już teraz przygotować na niespodziankę.

Tę przyjemną grę znajdziecie w naszej bazie oprogramowania na Androida oraz iOS-a. Zachęcamy do zabawy!

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama