Streak 1.0.0.1

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Streak to jedna z ciekawszych wariacji dotyczących kultowego Tetrisa! Projekt powinien przypaść do gustu przeciwnikom nadmiernego wzbogacania starych pomysłów oraz przesadnego ingerowania w istotę, jak również samo serce rozgrywki.

Zasady gry pozostały tu niezmienne, ze spadających z góry elementów należy ułożyć co najmniej jedną pełną linię, by ta zniknęła i ustąpiła miejsca dla kolejnych. Każdy z klocków da się obracać, by móc dopasować go w konkretne miejsca powstającej misternie konstrukcji.

W przeciwieństwie do pierwowzoru kształt spadających elementów nie ma tu większego znaczenia, ważny jest w nich za to układ względem siebie dwóch kolorów, czerwonego i niebieskiego. Ich głównym zadaniem jest wytworzenie specjalnego, jednokolorowego pola zazwyczaj o nieregularnych kształtach, które jeśli łączy w pełni lewą i prawą stronę studni, znika i nakręca licznik z punktacją.

Gra wzbogacona została dodatkowo o możliwość zmiany poziomu trudności i wyboru trybu rozgrywki oraz opcję gry na czas. Warto także przy pierwszym uruchomieniu skorzystać z porad zawartych w samouczku.

Grafika pozostała na poziomie klonów Tetrisa sprzed lat, ale to tylko nadaje odpowiedniego klimatu i dodatkowo przemawia za projektem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Ciekawa modyfikacja zasad standardowego Tetrisa, wersja portable - bez koniecznośći instalacji gry
Muzyka, kłopotliwe i powolne menu główne, zmieniające się kolory tła
ocena użytkownika
02.04.2016 19:08 • Recenzja do wersji 1.0.0.1

Średnia modyfikacja kultowego Tetrisa. Wykonanie graficznie dobre, muzyka słaba. Dodatkowo kłopotliwe i powolne menu główne. Minus za zmieniające się kolory tła. Poziom trudności możemy wybrać sami niestety dalej są to tylko 2 kolory spadających klocków (zmienia się tyko rozmiar pola do gry). Plus za tutorial, możliwość wysadzania czerwonych klocków oraz wersje portable gry. Ogólnie dostrzegam więcej minusów niż plusów tej gry, no ale zawsze to jakaś rozrywka na weekend.